Ruhi Gül AK Parti’den Aday Adayı

Ruhi Gül AK Parti’den Aday Adayı

Kozan’da Trafik kazası: 3 yaralı

Kozan’da Trafik kazası: 3 yaralı

Kamuoyu Baskısı Özgan’ı yeniden sahaya indiriyor!

Kamuoyu Baskısı Özgan’ı yeniden sahaya indiriyor!

Kütük tersten okunsa da Kütük tür

Kütük tersten okunsa da Kütük tür

AK PARTİDE ADAY BOLLUĞU

AK PARTİDE ADAY BOLLUĞU

Kozan Web Tasarım, Adana Web Tasarım, Kozan Yazılım, Kadirli Web Tasarım, Kozan İnternet Sitesi Kurdurma, Kozan Web Sayfası, Ceyhan Web Tasarım, Kozan Reklam, Kozan Grafik Tasarım, Kozan İnternet Sayfası Açma, Kozan Emlak Sitesi, Sağlık Ocağı Web Sitesi, Sağlık Ocağı Web Tasarım
Yerel Seçimlere Doğru
  • Ana Sayfa » Tahir Amca
  • 4 Eylül 2018 - 17:10:25
Yerel Seçimlere Doğru

Türkiye genelinde yerel seçimlere az bir süre kaldı. Beş yıl, dört yıl, üç yıl, iki yıl ve bir yıl derken tamı tamına 6 ay gibi kısa bir süre kaldı yerel seçimlere. Aradan geçen yaz mevsimi ve kurban bayramının ardından da şuanda tamamen gündem yerel seçimler üzerine. Adana ve Kozan’a şöyle bir bakılacak olursa öyle ya […]

Türkiye genelinde yerel seçimlere az bir süre kaldı. Beş yıl, dört yıl, üç yıl, iki yıl ve bir yıl derken tamı tamına 6 ay gibi kısa bir süre kaldı yerel seçimlere. Aradan geçen yaz mevsimi ve kurban bayramının ardından da şuanda tamamen gündem yerel seçimler üzerine. Adana ve Kozan’a şöyle bir bakılacak olursa öyle ya da böyle hizmet aldı ya da almadı. Kozan’da dört buçuk yıllık belediye hizmetlerinden en çok göze çarpan yağmur suyu hattı ve hastane kavşağına yapılan akıllı kavşak, hayat boyu eğitim merkezi ve bazı parklarda tadilat çalışmaları. Ancak Kozan’da en büyük sıkıntı 4.5 yıldır Kozan Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi arasında yaşanan sıkıntılardı. Malum Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk her katıldığı programda büyükşehir yasasını eleştirmiş ve büyükşehir yasası dolayısıyla da ilçeye büyükşehirden önemli bir hizmet kazandırılamadığını kaydetmiş ve Kozan’ın büyük oranda gelirlerinin büyükşehir e kaydığını ifade etmişti. Yine bu durum Feke ve İmamoğlu gibi ilçelere yaramış ve bu ilçelerin belediye başkanları büyükşehir belediye başkanı Hüseyin Sözlü ile iyi geçinerek büyükşehirden önemli hizmetleri kapmışlardı. Peki Kozan’a bakalım yerel seçimlere altı yedi ay kala ilçeye önemli bir hizmet kazandırılabilecek mi? Tabi bu arada kamuoyunda en çok konuşulan konuların başında iktidara yakın belediyelerin ilçelere büyük hizmetler kazandırdığı. Bakalım önümüzdeki yerel seçimlerde Kozan ve Adana bölgesinde nasıl bir oy tablosu ortaya çıkacak hele bir adaylar belli olsun.

Aday adayları çalışmalarına devam ediyor

Kozan’da belediye başkan aday adayları adeta kıran kırana mücadele veriyorlar ve çalışmalarına devam ediyorlar. Bu isimlerin başında AK Parti’den Kozan Belediye Başkan Aday Adayları Hakan Ağca, Abdulkadir Sarı, Hilmi Baysal,  Mutlu Dağlı, Salim Akkoç,  gibi isimler geliyor. İlçede adeta çalmadık kapı ve sıkmadık el bırakmayan aday adayları bu çalışmalarını sosyal medya üzerinden de paylaşıyorlar. Ancak AK Parti’den aday adayı sayısının önümüzdeki günlerde artacağı tahmin ediliyor. MHP kanadında ise henüz bir açıklama yapmasa da mevcut İlçe Başkanı Nihat Atlı’nın ziyaretleri göz dolduruyor. MHP’den Kozan Belediye Başkanı seçilen Musa Öztürk’ün de adaylığı konuşulanlar arasında. CHP’de ise Atalay Özer’in dışında henüz bir isim gündemde yok gibi. Bakalım önümüzdeki yerel seçimlerde hangi partiden kimler aday olacak Kozan’a Kozan’dan mı yoksa ithal aday mı gelecek merak konusu.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde AK Parti’de belediye başkanlığı yapmış ve halen yapan isimlerin iyi araştırılacağını ifade etmiş hatta kimse koltuğuna fazla güvenmesin demişti. Daha önce de AK Parti’den belediye başkanlığı yapmış ancak seçimi kaybetmiş isimlerin neden seçimi kaybettiği de araştırılacak demişti. Başkan Erdoğan’ın bu konuşması bakalım Adana gündemini ne kadar etkileyecek.

Belediye bizim elimizde istediğimi yaptırırım

Geçtiğimiz günlerde bir şarlatan kendi kendine sağda solda belediye bizim elimizde, ben istediğimi yaptırırım, istediğim vatandaşa hizmeti anında götürürüm demiş. Bu şarlatana bir esnaf o zaman bizim sokağın asfaltını yapın deyince kıçının üzerine oturmuş kalmış. Şunu unutmayın beyler belediye kimsenin değildir bu halkındır. Mevki ve makamlar gelip geçicidir baki olan insanlıktır.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz