Dolar : Alış : 8.5604 / Satış : 8.5758
Euro : Alış : 10.0896 / Satış : 10.1077
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan Belediyesi Kendi Bitkisini Üretiyor

24 Şubat 2020 - 1.781 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Kozan Belediyesi Kendi Bitkisini Üretiyor

Kendi Fidanını Kendi Üreten Kozan Belediyesi Büyük Oranda Tasarruf Sağlıyor

Kozan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında çelikten ve tohum yoluyla bitki üretimi gerçekleştiriliyor. Kozan’da dikimi yapılan bitki türlerinin geneli belediyenin kendi seralarında üretildiğini belirten Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, bu sayede kalitede ciddi bir seviyenin yakalandığını ve belediyeye büyük oranda tasarruf sağlandığını ifade etti.

“Üretilen Bitkiler Kozan’a Bambaşka Bir Güzellik Katacak”

Kozan’ın yeşil dokusunu daha da artırmaya yönelik çalışmalarına, bahar öncesi hız veren Kozan Belediyesi, dikimi gerçekleştirilen bitki türlerini çelikten üreterek hem kaliteyi artırıyor hem de maliyeti asgariye indiriyor. Adana yolu üzerinde bulunan Kozan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü fidanlığındaki seralarda bu yöntem ile yetiştirilen birbirinden güzel çiçek ve süs bitkileri Kozan’a bambaşka bir güzellik katacak.

“Bu Sistem, Hem Estetik, Hem Tasarruf Sağlıyor”

Kozan’ın yeşil dokusunu ve kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmayı hedeflediklerini belirten Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün serasında yaklaşık 50 bin adet süs bitkisi, gül, mevsimlik ve çalı bitkilerinin çelikten üretiminin gerçekleştirildiğini ifade etti. Müdürlüğe bağlı ekiplerin titiz çalışmaları sonucu elde edilen ürünlerin Kozan’ın dört bir yanını güzelleştireceğini söyleyen Başkan Özgan, “Seralarımızda lavanta, biberiye, gül, ateş dikeni,  sardunya, ligustrum, mine, kekik, Amerikan sarmaşığı, patlıcan çiçeği, bodrum papatyası, begonvil,Kedi Tırnağı,Soğukluk Çiçeği, Atatürk çiçeği, şimşir, İskenderun kauçuğu, acem borusu, fırça çalışı, Japon gülü, taflan, pitos, oya ağacı, Benjamin, telgraf çiçeği, para çiçeği, sedum, şebboy, türbe çiçeği, reyhan, fil azığı, gazanya, ful çiçeği, Papatya, ana kokusu, kolonya çiçeği, turunç, harnup, fıstık çamı, çeşme papatyası ve vinka  çiçeği üretimi yapılmaktadır. Yetişen her bitki sadece Kozan’ımızı güzelleştirmekle kalmıyor, ciddi bir meblağın da belediyemiz kasasında kalarak tasarruf etmemizi sağlıyor.” şeklinde konuştu.

Hedeflerinin ‘Yeşiller içinde bir Kozan’ olduğunu kaydeden Başkan Özgan, “Kozan her yönüyle daha  yaşanabilir olması için projeler üreteceğiz. Çevrecilik çalışmaları kapsamında, ağaç dikimlerimizle ve diğer faaliyetlerimizle durmadan, usanmadan çalışmalarımız sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu yolda tüm Kozanlı hemşerilerimin de desteklerini bekliyorum. Çünkü bunu başarabilmek sadece bizim çalışmalarımızla değil tüm Kozan’ın bu hedefe kilitlenmesiyle mümkün olacaktır” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika