Dolar : Alış : 8.5099 / Satış : 8.5252
Euro : Alış : 10.0483 / Satış : 10.0664
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Temel Karamollaoğlu Kozan’da Partisinin Belediye Başkanları ile Bir Araya Geldi.

06 Eylül 2019 - 3.503 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Temel Karamollaoğlu Kozan’da Partisinin Belediye Başkanları ile Bir Araya Geldi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Partisinin 2. Belediye Başkanları toplantısı için geldiği Kozan’da 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrası Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden partisinden belediye başkanı seçilen isimlerle buluşarak istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ev sahipliğini Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan’ın yaptığı 2. Belediye Başkanları toplantısı öncesi ilk olarak Arıkan Konağı’nda verilen sabah kahvaltı programına katıldı. Burada Kozanlı hemşerileri ve partisinin belediye başkanları ile sabah kahvaltısını yapan Karamollaoğlu daha sonra tarihi Kozan Kalesi’ne çıkarak bölgenin tarihi ve turistik noktaları ile belediyenin bu bölgedeki hizmetleri hakkında Başkan Kazım Özgan’dan bilgi aldı. Genel Başkan Karamollaoğlu’na burada yöreye özgü çıtımık kahvesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Refah Partisi merhum lideri Necmettin Erbakan’ın adını taşıyan Kozan Kalesi eteklerinde bulunan ve belediye bünyesinde işletilen şelaleyi ziyaret etti. Karamollaoğlu daha sonra Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve belediye bünyesinde faaliyet gösteren Kozan Belediyesi İmar San. Tic. Ltd. Şti.’yi de ziyaret ederek burada üretilen ürünler ve hizmetler hakkında Başkan Özgan’dan  bilgi aldı. Genel Başkan Karamollaoğlu daha sonra Atatürk Parkı’nı da ziyaret ederek burada vatandaşlar ile sohbet etti. SMA hastası olan ve kendisinden yardım isteyen küçük bir çocuk ile de özel olarak ilgilenen Temel Karamollaoğlu küçük çocuğa harçlık verdikten sonra adres ve telefon bilgilerini de alarak yardımcı olunması için yanında bulunan heyete talimat verdi.

Genel Başkan Karamollaoğlu daha sonra Hoca Ahmet Yesevi Camii’nde Cuma Namazını kıldı. Cuma namazı sonrası vatandaşlar ile selamlaşan Karamollaoğlu daha sonra Kozan Belediyesi Sodes Düşler Alemi’nde verilen öğle yemeğine katıldı. Karamollaoğlu ve beraberinde partili belediye başkanları burada 2. Saadet Partisi Belediye Başkanları toplantılarını gerçekleştirdiler. Temel Karamollaoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Kozan Barajı üzerinde bulunan Derin Sis adlı teknede tur yaptı.

Saadet Partisi 2. Belediye Başkanları toplantısına ev sahipliği yapmaktan gurur duyduğunu belirten Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan; “Bugün bizi onurlandıran Genel Başkanımıza ve Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Biz daha önce Ankara genel merkezde bir araya gelmiştik. Koordine çalışması yapmıştık. Eskiden de Refah Partisi döneminde Temel abimizin de katılımları ile böyle toplantılarımız olurdu. Bu geleneği bundan sonra inşallah devam ettiririz. Bugün burada yarın başka bir yerde olabilir. Bunun amacı hepimizin yaptığı güzel şeyler var. Tecrübelerimizi paylaşmak, dostluğu artırmak, kardeşliğimizi artırmak ve güç birliği etmek anlamında bu toplantılar önemli. Bizde bugün burada sizleri ağırlıyoruz. Bulunduğumuz Konak tamamen daha önceki belediye dönemimizde öz kaynaklarımızla ilçemize kazandırdığımız bir hizmettir. Belki çoğu belediye başkanımızın bulunduğu bölgelerde tarihi yerler vardır. Bu tip çalışmaları görerek faydalanmalıyız. Belki sizlerinde faydası olabilir. Birazdan eski belediye binamızın bulunduğu kent müzesi yapmıştıka, onun yanında büyük camimiz var memlüklülerden kalma, tarihi aşağı yukarı çarşı var bu bölgelerde de çalışma yapmıştık buraları gezeceğiz. Yine kale eteklerinde kilikya manastırı vardır. Burada zaten peyzaj projesi yapmıştık şuanda da onarım projesi devam ediyor. Orası da memleketimize önemli bir proje olacak. Saat iki de bizim baraj gölümüz var onun etrafındaki sosyal tesislerimiz var orada da toplantımız olacak. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Sayın Genel Başkanımız da bugün ilçemize gelerek bizleri onurlandırdı” dedi.

Karamollaoğlu; “Kozan Erbakan Hocamızın Memleketi ve Bizim İçin Ayrı Bir Önemi Var”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; Kozan Belediye Başkanımız Kazım Beyin hizmetlerini ve Kozan’ı gezeceğiz. Kozan tarihi önemi olan güzel bir ilçemiz. Bizim için en önemlisi Erbakan Hocamızın esas memleketi Kozan. Erbakan hocamızın ailesinin esas kökü buradan gelmedir. Doğum yeri Sinop ve çocukluğunun geçtiği yer Karadeniz, kendisi Konya Milletvekiliydi ama aslında ülkemizin dört bir yanına hitap eden hayatı olmuş kendisinin ve ailesinin. Bundan dolayı da Kozan’da bulunmak bizim için ayrıyeten mutluluk verici bir olay.” Dedi.

Karamollaoğlu; “Esas Olan Halkın Temel İhtiyaçlarını Karşılamaktır”

Bir belediye başkanının en önemli görevinin bulunduğu bölgedeki halkın temel ihtiyaçlarını karşılaması olduğunu kaydeden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; “Kozan Belediye Başkanımız Kazım Bey’in geçmişte Sivas Belediyesi’nde kendisi ile birlikte çalıştık. Ben oraya gittiğimde teknik elemanımız yoktu. Tabiki bir belediyede harita mühendisi, teknik eleman ister istemez gerekiyor bir belediyede. Şehir büyüdükçe belediyenin hacmi ile ilgili ama ama Elhamdülillah hemen hemen her sahada çalışan elemanlar geldiler. Dışardan da tarihi eserlerin korunması noktasında ihtisas sahibi olan epeyce insan geldi. Aynı zamanda bir beldede belediye başkanlarının en önemli görevi halkın temel ihtiyaçlarını karşılamak en önemli görevidir. Büyük eserler yapmak vs. benimde adım kalsın bence önemli değil, esas görevleri bulundukları beldedeki insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak, onun için seçimlere giderken suyu halledeceğiz, yol yapacağız gibi vaatleri kabul etmiyorum tabiki yokluğu varsa vaat etmek lazım ben bu işi tamamlayacağım diye. Yol, su, kanalizasyon, park bahçe, alt yapı bunların hepsi bir şehrin temel ihtiyacıdır. Tabi şehir biraz büyük ise yol ve ulaşım önemli unsanlardan birisi. Temizlik, çevre eskiden pek önem verilmeyen ama bugün önem kazanan hizmetlerden birisi. Birazcık nüfusu kalabalık olan yerlerde bunu görüyoruz. İnşallah bizim partimizin belediye başkanları halkımıza bu noktada en önemli hizmeti vereceklerdir ve vatandaşlarımızda inşallah bir beş yıl sonra bu belediye başkanlarımızdan Allah razı olsun bizi çok daha imkanlarımızı geliştirerek rahat bir hayata kavuşturdular diye arkamızdan dua ederler.” Dedi.

“Karamollaoğlu; “Belediyeler Arası Yardımlaşmak Halka Hizmet Açısından Önem Arz Eder”

Aynı partiden Türkiye’nin çeşitli yerlerinde belediye başkanı seçilen başkanların kendi aralarında birbirlerine ihtiyaçları noktasında yardımcı olmalarının halka hizmet açısından büyük önem arz ettiğini Genel Başkan Karamollaoğlu; “Bizim bu toplantılarımızda biraz önce Kazım Beyin dediği gibi önemli. Sivas’ta göreve başladığımız dönemde bizim beş büyükşehir belediyemiz vardı. Konya, Urfa, Kahraman Maraş, Van ve Sivas. Beş ilde yapılan çalışmaları biz kısa bir başlangıçtan sonra hangi problemler ile karşılaşıyoruz, o problemleri çözebiliyorsak nasıl çözüyoruz, hangi konularda iş birliği yapabiliriz, tabiki hizmetlerden bahsedildiğinde bir takım araç ve gerece ihtiyaç var. O zamanlar belediyeler kendi imkanlarından büyük bir kısmını yeri geldiği zaman bir başka belediyeye yardımcı olabiliyorlar. Sizler hepiniz özellikle ben tahmin ediyorum ki araç gerece ihtiyacınız var onun için paylaşmak burada önemli. Tabiki uzak noktalardan araç nakletmek sizi yorabilir ama sizi üç beş yüz kilometre uzakta olması da sizi fazla yormamalı. O bölgedeki hemşerilerimizin de hizmetlerden faydalanabilmesi için faydalı olur. Allah razı olsun bu toplantıya katılan belediye başkanlarımıza ve bugün ev sahipliğimizi yapan Kazım Özgan’a teşekkür ediyorum. Her ne kadar belediye hizmetleri mahtut sahalarda ise de tabi imkan olduğunda onun diğer sahalara da yaymak mümkün.  Biz gerisine karışmayız dememek icap eder. Farzedelim okul bahçeleri veya cami çevreleri yine halkın hizmetinde olacak güzelleşirse. O beldede yapılacak bir takım sosyal veya iktisadi yatırımlar yapılabiliyorsa sizin beldenizde o sahalarda yatırım yapacak insanlar varsa onların önünü açmak, onlara bir takım imkan sağlamak, ki organize sanayi bölgelerinin de gelişimine katkı sağlamak önemli.” Diye kaydetti.  

Temel Karamollaoğlu bugün akşam kendisi ve partisinin belediye başkanları için verilecek olan akşam yemeğine de katılacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika