Kozan’daki cinayette 2 kişi tutuklandı

Kozan’daki cinayette 2 kişi tutuklandı

Kozan’da Cinayet

Kozan’da Cinayet

Kozan’da trafik kazası: 5 yaralı

Kozan’da trafik kazası: 5 yaralı

Kozan  Lisesinde  4006 TÜBİTAK bilim fuarı

Kozan Lisesinde 4006 TÜBİTAK bilim fuarı

Kozan Ticaret Borsasından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret

Kozan Ticaret Borsasından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret

Şehit Ali Bulduk’un İsmi Okuduğu Okula Verildi
  • Ana Sayfa » Eğitim
  • 8 Aralık 2017 - 14:57:10
Şehit Ali Bulduk’un İsmi Okuduğu Okula Verildi

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 17 Ocak 2016 tarihinde güvenlik güçlerince terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Özel Hareket Polisi Alİ Bulduk’un ismi okuduğu okula verildi. Şehit Özel harekât polisi Ali Bulduk’un ismi doğup büyüdüğü Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Güneri mahallesindeki ilkokula verildi. Kendisinin de öğrenim gördüğü okula isminin verilmesi ailesini ve vatandaşları […]

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 17 Ocak 2016 tarihinde güvenlik güçlerince terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Özel Hareket Polisi Alİ Bulduk’un ismi okuduğu okula verildi.

Şehit Özel harekât polisi Ali Bulduk’un ismi doğup büyüdüğü Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Güneri mahallesindeki ilkokula verildi. Kendisinin de öğrenim gördüğü okula isminin verilmesi ailesini ve vatandaşları duygulandırdı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan tören Kur-an’ı Kerim okunması ile devam etti.

Şehit adına yazılan şiirlerin okunmasının ardından Mehteran gösterisi yapıldı.

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok tarafından şehidin yedi yaşındaki oğlu Bahadır Bulduk’a hediye takdim edildi.

Şehidin adının verildiği okul ve şehidin onuruna hazırlanan şehit Ali Bulduk ve Atatürk Köşelerinin açılışı Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş ve Adana İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’ın eşi Pınar Yıldız ile Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, şehidin annesi Fatma ve babası Salih Bulduk ile şehidin eşi Melek Bulduk, şehidin 7 yaşındaki oğlu Bahadır Bulduk’un katılımı ile gerçekleşti.

Açılış sonrası şehidin annesi Fatma Bulduk oğlunun resimlerine sarılarak öptü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz