Dolar : Alış : 8.7497 / Satış : 8.7655
Euro : Alış : 10.4032 / Satış : 10.4220
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi Gerçekleşti

10 Şubat 2020 - 1.797 kez okunmuş
Ana Sayfa » SİYASET»Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi Gerçekleşti

Saadet Partisi Kozan İlçe Başkanılğı olağan kongresi Millet Bahçesi Kültür salonunda gerçekleşti.
Kongreye Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tonguç, İl Başkanı Mustafa Gözütok, Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan, İlçe Başkanı Muammer Özçelik ile belediye meclis üyeleri, parti yönetim kurulu üyeleri ile partili partisiz çok sayıda davetli katıldı.
Program Saddet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tonguç, İl Başkanı Gözütok ve İlçe Başkanı Özçelik’in selamlama konuşmaları ile devam etti.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile çalışmanın kendisine büyük bir gurur verdiğini ifade eden ve Karamollaoğlu’ndan çok şey öğrendiğini dile getiren Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan; “1989 yılı seçimlerinde Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu Sivas Belediye Başkanlığını kazanmıştı ve Belediye Başkanımız olmuştu. Bu arada talep geldi. Bende Sayın Genel Başkanımızla birlikte çalışma imkanım oldu. Tabiki mimar olduğunuz zaman hizmet ettiğiniz yerlede eseriniz olmalı. İşte o eserlerden bir tanesi de şuanda partimizin olağan kongresini gerçekleştirdiğimiz Millet Bahçesi Kültür Salonumuz. Burada daha önce projesi çok kötü olan bir fırın vardı. Buradaki fırını kaldırdık ve Tavşantepe Mahallemize taşıdık. Burayı da özel olarak projelendirdik. Biliyorsunuz bu binanın çatısı çimdir. Burası Millet Bahçesi ile uyumlu bir yapıdır. İşte bu yüzden Millet Bahçesi, Atatürk Parkı,Muhsin Yazıcıoğlu Parkı, Türk Büyükleri Meydanı, Dağılcak işte bu projeleri yaparken Sivas’ta Genel Başkanımızla yaptığımız çalışmalar neticesinde yani Temel Bey sayesinde bu projeleri ilçemize kazandırdım. Bu gibi bir çok projeyi bir çok mimar düşünemez. Ben Sivas’ta proje yapacağım zaman Sayın Genel Başkanım bize bir araba verirdi. İstanbul’a giderdik ve oradaki yapıları ve projeleri incelerdik. Sivas’ta da bu projeleri uygulardık. Bu vesile ile Sayın Genel Başkanımızın benim meslek hayatımda önemli bir yeri olmuştur. Yıllardır beraber çalıştım kendisi ile. Bu vesile ile Genel Başkanımız şuan partimizin lideri ben de burada yine partimizin belediye başkanı olarak hizmet veriyorum. Kozan’a yapılan her işte Sivas Belediyemizin izi var ve dolayısıyla genel başkanımızın da izi var. Dolayısıyla Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu’na hörmetlerimi arz ediyorum. Yine Türkiye’nin en iyi mimarlarından eğitim alma imkanımız oldu. Taıbiki ben de o dönem mimardım ancak daha tecrübeli mimarlardan eğitim alırdık. Bu yüzden bu güzel projeleri hayata geçirdik. Yine 2013 yılında biz ilçeler bazında Türkiye’nin en iyi belediye ödülünü de almıştık. Allah’ıma şükürler olsun bir çok hizmeti ilçemizde hayata geçirme fırsatımız oldu. Bende şunu söylemişimdir her zaman. Özellikle seçimlerden önce. Biz bu hizmetleri beraber yaptık. Ne kadar mimar olsak ta Kozan’ın mimarı deselerde aslında Kozan’ın mimarı siz asil kozan halkıdır.
Tabi bu hizmetlerde benim belediye meclis üyelerimin, parti teşkilatımın ve çalışma arkadaşlarımın da parmağı var. Onların da destekleri ile bizler bu hizmetleri ilçemize kazandırdık. İnşallah önümüzdeki beş yılda da alnımızın akıyla yine giderken seda bırakarak gitmektir. Allah bu onuru da bize verdi. Yine kazasız belasız milletin bir kuruşunu yemeden yedirmeden bu şerefli görevi bize nasip etti çok şükür.
Şuanda kale projemiz bizim için belki de en önemli projemiz inşallah teleferik te düşündüğümüz, sosyal tesisler düşündüğümüz, tarihi noktalarımızın onarıldığı, ilçemizin odak noktası oludğu turizm dalında kalemizi canlandırmaya devam edeceğiz. İnşallah büyükşehir belediyemizin de destekleriyle uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah Adana bu konuda mesafe alır diyorum.” Dedi.
Yapılan konuşmaların ardından tek liste üzerinden gidilen seçimde mevcut başkan Muammer Özçelik yeniden Saadet Partisi Kozan İlçe Başkanlığına seçildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika