Meclis Üyesine Saldırı İddialarına Belediye Başkanı Musa Öztürk’ten Açıklama

Meclis Üyesine Saldırı İddialarına Belediye Başkanı Musa Öztürk’ten Açıklama

AK Parti’li meclis üyelerine saldırı ile ilgili AK Parti ve MHP’den ortak açıklama

AK Parti’li meclis üyelerine saldırı ile ilgili AK Parti ve MHP’den ortak açıklama

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

AK Partili Meclis üyelerinin darp edilmesi ile ilgili Belediye’den açıklama

AK Partili Meclis üyelerinin darp edilmesi ile ilgili Belediye’den açıklama

AK Partili Meclis Üyelerine Saldırı

AK Partili Meclis Üyelerine Saldırı

Pazar’dan Kadir Gecesi mesajı
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 21 Haziran 2017 - 15:14:27
Pazar’dan Kadir Gecesi mesajı

Yesevi Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve Din-Bir-Sen Seyhan Şube Başkanı Nurullah Pazar Leyle-i Kadir gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Pazar şunları söyledi;Dostluk,  kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğun bir şekilde yaşanmasına vesile olan, pek çok hayır  ve bereketi içerisinde barındıran, ilahi af,mağfiret ve niyazlarını zirveye taşıyan, rahmet ve bereket mevsimi Ramazan ayının sonuna yaklaşırken,Rabbimize hamdolsun […]

Yesevi Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve Din-Bir-Sen Seyhan Şube Başkanı Nurullah Pazar Leyle-i Kadir gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Pazar şunları söyledi;Dostluk,  kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğun bir şekilde yaşanmasına vesile olan, pek çok hayır  ve bereketi içerisinde barındıran, ilahi af,mağfiret ve niyazlarını zirveye taşıyan, rahmet ve bereket mevsimi Ramazan ayının sonuna yaklaşırken,Rabbimize hamdolsun ki”Bin aydan daha hayırlı” olan Kadir Gecesi’ni idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşayacağız..

Yüce Kitabimiz Kuran-ı Kerim’de; aydınlık bir hayat, huzur dolu bir kalp, sevgi, saygı, hoşgörü, kardeşlik, dayanışma, adalet, dostluk, ilim, irfan, ahlak ve erdemlilik vardır. Ramazan Ayının manevi ikliminde yapmış olduğumuz ibadetlerimizin, hayırlarımızın ve güzel hasletlerin kazanımlarını pekiştirmek için Kadir Gecesi de bizler için önemli bir fırsattır. Gelişiyle birlikte gönül dünyamızı aydınlatan,  iç alemimizi zenginleştiren Kadir Gecesi, kainatın anlamını getiren gecedir diyen Başkan Nurullah Pazar sözlerine şöyle devam etti; Bu önemli gece insanlığın rehberi olan Kuran-ı Kerimin indirildiği gecedir. Yüce kitabımız Kuran’ı Kerim’de de Kadir gecesinin hikmeti Kadir Suresi’nde önemli bir şekilde şöyle anlatılıyor.

‘’Kadir Gecesi nedir bilir misin sen?’’ diyerek başlıyor ve şöyle devam ediyor;

“Biz onu Kadir gecesi indirdik. Kadir gecesi nedir, bilir misin sen? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Meleklerle Ruh o gece Rablerinin izniyle her iş için iner de iner. Tam bir esenliktir o gece, tan yeri ağarıncaya kadar.”    (Kadir suresi, 1-5)

Bu gece Kuran’ın övdüğü, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı,   sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek ve anlamlı bir gecedir.

Mükâfatların sınırsız olarak  verildiği bu gecede, kalplerimizin, her türlü kötülükten arınması, iyilik ve güzelliklerin çoğalıp, kötü davranışlarımızın azalması, aramızdaki sevgi ve bağışlamanın hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkânı olarak değerlendirilmelidir diyen Başkan Pazar,bu geceyi yani Kadir Gecesi’ni namaz kılarak, Kuran-ı Kerim okuyarak, tövbe istiğfar ederek, kendi nefsimiz, ailemiz, milletimiz, İslam alemi ve insanlık için dua yaparak değerlendirmek gerekmektedir. Kim Kadir gecesinin faziletine inanarak ve alacağı sevaba Allah’tan bekleyerek ibadet ile geçirirse geçmiş günahları bağışlanır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle yalvarış ve yakarışların Allah’a sunulduğu ve O’nun sonsuz affından,  merhametinden yararlanıldığı, duaların kabul olduğu,  bu mübarek gecenin bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyor, başta  ülkemiz olmak üzere Tüm İslam Aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum.Gecemiz Mübarek olsun.

 

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz