Dolar : Alış : 8.4139 / Satış : 8.4290
Euro : Alış : 10.0084 / Satış : 10.0264
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÖZGAN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE KOZAN’IN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

10 Eylül 2019 - 1.320 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»ÖZGAN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE KOZAN’IN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan Adana Büyükşehir belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısında Kozan’ın sorunlarını dile getirdi.

İki dakikalık, Kozan’ın tarihi ve turistik yerlerinin tanıtımının yapıldığı sine vizyon gösterimi yapan Özgan, Büyükşehir Meclis Toplantısının birini Kozan’da yapmayı teklif etti. Bölgenin turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Özgan, “Denizimiz ve yaylamız var ama tanıtımını yapamıyoruz. Sadece Adana olarak düşünmeyelim. Osmaniye ve Mersin’i de içine alan bir tanıtım programı yapmalıyız” diye konuştu.

Anavarza Kalesi,Kozan Kalesi ,Karasis Kalelerinin  , Küp Şelalesi’nin Turizm potansiyeli açısından önemli değerler olduğunu ve değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.Mansurlu yolunun açılmamasının bölgenin turizm potansiyelini  olumsuz etkilediğini belirterek Kapodokya’dan Hatay’a kadar Kapuzbaşı Şelalesinden,Küp Şelalesine kadar giden bir yolda bu yolun bir an evvel açılması gerektiğini söyledi.

Kozan’ın içme suyunu kuyulardan karşıladığını belirten Başkan Özgan, ciddi elektrik faturaları ödemek zorunda kaldıklarını hatırlatarak, “Yedigöze Barajı’ndan getirilecek içme suyu ihaleleri ne aşamada?” diyerek divandan bilgi istedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, Yedigöze Barajı İçme Suyu ihalesinin geçmiş dönemde yapıldığını hatırlatarak, “İlk ihale bedeli 311 milyon lira olan içme suyu projesinde işin yüzde 20’si bittiğinde para bitmişti. Eski projeye devam etseydik, ancak 1 milyar 652 milyon lira harcayarak tamamlayabilecektik. Bunun yerine yeni bir proje ile işi toplamda 285 milyon liraya bitireceğiz” diye cevap verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika