Kozan’da silahlı kavga : 3 yaralı

Kozan’da silahlı kavga : 3 yaralı

Kozan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü

Kozan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Kozan’da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Kozan’da

Meclis Üyesine Saldırı İddialarına Belediye Başkanı Musa Öztürk’ten Açıklama

Meclis Üyesine Saldırı İddialarına Belediye Başkanı Musa Öztürk’ten Açıklama

AK Parti’li meclis üyelerine saldırı ile ilgili AK Parti ve MHP’den ortak açıklama

AK Parti’li meclis üyelerine saldırı ile ilgili AK Parti ve MHP’den ortak açıklama

Ölen Köpeği Hastaneye Götürmeyen 112 Ekibinin Darbedilmesine tepki
  • Ana Sayfa » Asayiş
  • 6 Mart 2018 - 18:34:30
Ölen Köpeği Hastaneye Götürmeyen 112 Ekibinin Darbedilmesine tepki

Kozan’da hasta ihbarına giden 112 Acil Servis ekibinin, ölen köpeklerinin ambulansla hastaneye götürülmesini isteyen kişilerce darbedilmesiyle ilgili Sağlık Sen basın açıklaması yaptı. Kozan Devlet Hastanesi bahçesinde yapılan açıklamada Adana Sağlık Sen il başkan yardımcısı Bahri  Sakarya ; “Hayvanseverlik tüm insanlarda olması gereken insani bir hassasiyettir ancak hayvan severlerin hayvanlarını ölmeden veteriner vasıtasıyla tedavi ettirmeleri gerekirken, […]

Kozan’da hasta ihbarına giden 112 Acil Servis ekibinin, ölen köpeklerinin ambulansla hastaneye götürülmesini isteyen kişilerce darbedilmesiyle ilgili Sağlık Sen basın açıklaması yaptı.

Kozan Devlet Hastanesi bahçesinde yapılan açıklamada Adana Sağlık Sen il başkan yardımcısı Bahri  Sakarya ; “Hayvanseverlik tüm insanlarda olması gereken insani bir hassasiyettir ancak hayvan severlerin hayvanlarını ölmeden veteriner vasıtasıyla tedavi ettirmeleri gerekirken, köpek öldükten sonra saygısız ve düşüncesiz bir şekilde, 112 acil servis aranmış, o esnada acil ambulans hizmetine ihtiyacı olan hastalar mağdur edilmiş, bu yetmezmiş gibi olay yerine gelen arkadaşlarımız darp edilerek mağduriyete bir yenisi eklenmiştir. 7/24 şeklinde, yağmur çamur demeden çalışan, hayat kurtarmaya giden 112 çalışanlarımız kendilerinin hayatını tehlikeye atarak hizmet üretiyorlar. Vatandaşımızın bir çoğunun övgüsüne mazhar oluyorken böyle kendini bilmezlerin yaptığı şiddet olayları sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu düşürmektedir. Geçtiğimiz günlerde şehit babasını karların içinde omuzunda taşıyan acil sağlık çalışanımızın hassatiyeti ve Afrin’de vatan toprağı için savaşan Mehmetçiğimize hizmet eden sağlık ordumuzun hizmetleri hepimizi gururlandırdığı bugünlerde ilçemizde bu menfur olayın yaşanması hepimizi derinden üzmüştür. Öncelikle bu üzücü olayda şüpheli şahısların bulunarak yüce Türk adaletine teslim eden kolluk kuvvetlerine müteşekkiriz. Gereken cezayı en üst dereceden verilmesi hususunda adalet sistemimize güvencimiz tamdır. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Olayla ilgili başlatılan adli süreci yakından takip edeceğiz. Artık sabrımız taşıyor. Buradan şiddet uygulayanlara veya uygulamak isteyenlere en ağır ifadeleri kullanmaya başlayacağımızı, Biz sağlık çalışanları önceliği insana ve insanlığa hizmet etmektir.  Hep birlikte sağlıkta şiddete hayır diyelim. Sesimizi herkes duysun. Tepkimiz tepkiniz olsun. Bu vesile ile son zamanlarda artan sağlıkta şiddet olaylarını kınıyor, şifa veren ellere vefa istiyor, mağdur edilen arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Memur Sen konfederasyonuna bağlı sağlık sen olarak her zaman sağlık ve sosyal hizmet emektarlarının yanında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” dedi.

Basın açıklamasında 112 sağlık görevlileri ile darp edilen Baran Kaya ve Ümit Koç’ta hazır bulundu.

Olay

Kozan ilçesinde 112 Acil Servis ekibi, hasta ihbarı üzerine Mahmutlu Mahallesi Küçük Cami Sokak’ta belirtilen adrese gitmiş, ihbarda bulunan kişiler köpeklerinin öldüğünü söyleyerek hastaneye götürülmesini istemişti.

Sağlık ekibinin ölen köpeği hastaneye götüremeyeceklerini söylemesi üzerine şüpheliler, sopa ve bıçakla saldırdıkları ambulanstaki görevliler Ümit Koçak (52) ve Baran Kaya’yı (26) darbederek kaçmıştı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilmiş, yaralı sağlık görevlileri başka bir ambulansla Kozan Devlet Hastanesine kaldırılmıştı.

Olayla ilgili 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz