Dolar : Alış : 8.3850 / Satış : 8.4001
Euro : Alış : 9.9677 / Satış : 9.9857
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğretmen Evi Müdürü Zekai Kaya Hizmetleri Hakkında Bilgi Verdi

06 Temmuz 2019 - 2.881 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Öğretmen Evi Müdürü Zekai Kaya Hizmetleri Hakkında Bilgi Verdi

Kozan Öğretmenevi Müdürlüğü tarafından verilen hizmet kalitesi her geçen gün biraz daha artıyor. Sunulan yemek çeşitlerindeki kalite, personel hizmeti, öğretmen evi binasındaki tadilat çalışmaları ve yeni öğretmenevi binası inşaatı noktasında gelişmeler hakkında Kozan Öğretmenevi Müdürü Zekai Kaya bilgi verdi.

Kozan Öğretmenevi Müdürlüğü olarak vermiş oldukları yemeklerde kalite ve hijyene önem verdiklerini belirten Öğretmen Evi Müdürü Zekai Kaya; “Kozan Öğretmenevi Müdürlüğü olarak eğitim öğretim yılı içerisinde 96 personelimiz ile hizmet veriyoruz. Tabi yaz dönemi sayılarımız azalıyor. Günlük ve haftalık hazırlamış olduğumuz menü çeşidi gıda mühendisleri, beslenme uzmanları ve diyetisyenlerimiz eşliğinde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğümüz ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzden oluşan ekibimizle koordineli olarak belirlenerek gerekli denetimler yapılıyor.” Dedi.

Günlük yemek kapasite hizmeti hakkında bilgide veren Kaya; “ Taşıma yemeğimiz üç çeşit oluyor. Çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu bütün besin öğeleri belirlenerek yemeklerimiz personellerimiz tarafından hijyenik bir ortamda hazırlanıyor. Eğitim öğretim yılı içerisinde yaklaşık 5500 öğrencimize taşımalı yemek veriyoruz. 4 yurdumuza da sabah, öğle, akşam ve ara öğün olmak üzere üç çeşit yemek çıkarıyoruz. Yaz dönemi sayımız 150 ile 200 kişilik kış döneminde ise 6000 kişilik yemek yapılıyor.” Diye kaydetti.

Kozan Öğretmenevi Müdürlüğünde çıkan yemeklerden vatandaşların oldukça memnun olduğunu kaydeden ve öğretmen evindeki tadilat hakkında da bilgi veren Zekai Kaya; “Genel olarak yemeklerimizden memnuniyet üst seviyede. Öğretmen evimizde yapılan tadilat ile dış duvarları tadilata girdi. Dış cephede kaplama yapıldı. Alt katımıza mescit, lavabo çamaşırhane ve yukarıdaki çay ocağımızı aşağı aldık. Şuan mevcut binamızda 8 oda 17 yatak var doluluk oranımız genelde yüksek.” Diye kaydetti.

Yapım aşaması devam eden yeni öğretmenevi binası hakkında da bilgi veren Müdür Zekai Kaya; “Yeni öğretmenevi binamızın inşaatı da 18 Nisan da ihalesini yaptık. Bu ihale inşaatımızın kaba inşaatı olarak oldu. 2019 yılında kaba inşaatımız tamamlanacak ve bize teslim edecekler inşallah kalan kısmını da en kısa sürede tamamlayacağız. Yeni öğretmen evimiz tüm Türkiye ye hitap edecek şekilde olacak. Otel hizmetleri, vip salonu, yemekhane, restoran, düğün toplantı salonu aşağı yukarı 350 kişilik bir restoranımız olacak. Üst düzey bir öğretmen evi olacak. Toplam 69 oda olacak. Odalarımız çok büyük ve ferah aşağı yukarı 40 -45 metrekare olacak ve 150 civarında yatağımız olacak. Düğün salonumuz, spor salonumuz da yeni öğretmen evimizde yer alacak. Yeni öğretmenevi binamızın örneğini Rize’deki öğretmenevi binasından örnek alarak yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile artık tüm memurlarımızın öğretmen evlerimize üye statüsünde olduğu ve uygun fiyata bu hizmetlerimizden faydalanabileceği biliniyor. Yeni öğretmenevi binamızın da tamamlanması ile birlikte artık gerek Kozan gerek ise dışarıdan gelen hemşerilerimiz yeni öğretmenevimizde önemli ölçüde hizmetlerimizden yararlanabilecekler” şeklinde konuşmalarını tamamladı.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’da öğretmen evinde denetlemede bulunarak Müdür Zekai Kaya’dan verilen hizmetler hakkında bilgi aldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika