Kozan’daki cinayette 2 kişi tutuklandı

Kozan’daki cinayette 2 kişi tutuklandı

Kozan’da Cinayet

Kozan’da Cinayet

Kozan’da trafik kazası: 5 yaralı

Kozan’da trafik kazası: 5 yaralı

Kozan  Lisesinde  4006 TÜBİTAK bilim fuarı

Kozan Lisesinde 4006 TÜBİTAK bilim fuarı

Kozan Ticaret Borsasından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret

Kozan Ticaret Borsasından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret

Neyin reklamı?
  • Ana Sayfa » Tahir Amca
  • 11 Nisan 2018 - 11:56:26
Neyin reklamı?

Kozan halkının gözüne gözüne sokulan bu billboardlar neyin nesi? Neden her yerdeler? Korkarım bu gidişle cami avlusuna bile takılacak.  Bazı kavşaklarda yolun görüş açısını bile zorlayanlar var.  Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan bu billboardların sayısı biraz fazla değil mi? İddialara göre 80 adet olarak açılan ihale sonradan 160 kadar çıkartılarak ciddi bir rakama ulaşmış. […]

Kozan halkının gözüne gözüne sokulan bu billboardlar neyin nesi? Neden her yerdeler? Korkarım bu gidişle cami avlusuna bile takılacak.  Bazı kavşaklarda yolun görüş açısını bile zorlayanlar var.  Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan bu billboardların sayısı biraz fazla değil mi? İddialara göre 80 adet olarak açılan ihale sonradan 160 kadar çıkartılarak ciddi bir rakama ulaşmış. Aslında bu işin yükünü Kozan Belediyesinin çektiği ve işçi maaşlarını ödeyemezken bile düzenli olarak reklam paralarının ödendiği iddia ediliyor.

Hadi tanıtıma ihtiyaç var diyelim ama biraz abartmadınız mı? Zaman zaman yanlış bilgilerle dolu olan billboardların sayısı ve konulduğu yerlerin büyükşehir belediyesi tarafından takibi yapılıyor mu? Böyle kalacak mı? yakında sayısı 500 ü bulacak mı?

Önce bu soruların cevabını bulalım ilerleyen günlerde asıl haberi duyacaksınız.

Kafası karışık olanlar

Kozan belediyesi Taşerona kadro verilme sürecinde sınıfta kaldı. Bakanlık tarafından süre uzatılmasına rağmen kadro geçişi için istenilen şirket kurulup bakanlığa bildirilmedi. Oysa Mart ayı meclisinde belediye meclis üyeleri yeni bir şirket kurulsun ki maaşlar düzenli ödesin bir şaibe olmasın dediler. Tabi meclis üyelerini şirketi denetleme yetkisi olmayınca bu tasarıda sadece yazıda kaldı.

Kozan halkı tarafından çooook iyi bilinen mevcut şirket ile yola devam edilecekmiş.  Ne güzel ben mutlu, sen mutlu, onlar mutlu! İşçi mutlu mu acaba? Kafası gelecek seçimle ilgili karışık mı acaba? Geçmiş alacaklarını alabilecekler mi acaba? İlerde aynı sorunlar olacak mı acaba?  Bazı konularda her seferinde aldatılan meclis üyeleri var mı acaba? Kredi çekilmesi için yetki verdikleri malum şirketi denetleyebilecekler mi acaba?

Not: Olimpik Yüzme Havuzu ve spor tesislerinin 3 yıllık işletme süresi dolmuş. Devir teslimi yapılınca Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilecekmiş. Anlaşılan bu yaz çok sıcak geçecek Kozan’ımıza Hayırlı olsun.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz