Dolar : Alış : 8.5446 / Satış : 8.5600
Euro : Alış : 10.0929 / Satış : 10.1111
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA40°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

NANKÖR KEDİ

04 Ekim 2018 - 2.854 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tahir Amca»NANKÖR KEDİ

Kozan’da geçtiğimiz günlerde Nankör kedi’nin birisi Kazım Özgan’ı kıskanmış. Kazım Özgan aday mı? Değil mi diye sormuş. Hiç yok hiç sahada çalışmıyor demiş. Ulan geri zekalı Kara gözlüklü münafık kara gözlüklerini bir çıkar da etrafa bak en korktuğun adam Kazım Özgan, Daha birkaç ay önce Genel seçimlerde geldi partisi için çalıştı. Seçimlerde burada değil miydi? Sen görmek istemediysen ne diyelim. O kara gözlüklerini çıkar bak görürsün.

ADAY ADAYI VE TEHDİT!

Geçtiğimiz yıllarda şu anki mevcut aday adayının birisi bir imamı tehdit etmiş. Nasıl mı İmam camide namaz kıldırırken aday adayının eniştesi tarafından saldırıya uğramış.

Olaydan iki gün sonra. Aday adayı bizim imamı aramış. Eniştemden özür dileyeceksin diyerek emri vaki yapmış. İmam’da ne özürü haklı olduğum konuda özür dilemem diyince Diyanetin bilmem ne müşaviri arkadaşım. Doğu’dan yer beğen diyerek beni tehdit etti. Şimdi bizim aday adayına bu yakıştı mı size soruyorum.

KENDİNE REFERANS GÖSTEREN ADAY ADAYI

Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanı Binali Yıldırım beni aradı çalışmaları sordu. Arkamda Binali Yıldırım var. Çalışmalarımı sordu. Sonuna kadar arkamda diyen aday adayı kim?

KUYRUK ACISI

Zamanın birinde bir oduncu, ormanda odun keserken çalı arasında bir yılana rastlamış. Elindeki baltayı kaldırıp yılanın başını vurmak üzereyken bir an göz göze gelmiş. Yaratana olan aşkı “yılan bile olsa”yaratılana yansımış ve yılanı vurmaya kıyamamış. Yılan da duygulanmış, dile gelmiş.”Ey insanoğlu, sen bana kıyamadın, ben de sana bir iyilik edeceğim”demiş. Bir kör kuyuya dalmış ve kaybolmuş. Biraz sonra ağzında bir altın lira ile dönmüş ve oduncuya uzatmış.”Bundan böyle ömür boyu sana her gün bir altın lira vereceğim.”Oduncu altını bozdurmuş ve evinde o gün şenlik olmuş. Hiç kimseye olan biteni

anlatmamış, ailesi dâhil. Herkes sadece oduncunun çok çalıştığı için durumunun düzeldiğini zannetmiş. Yıllar boyu her gün o kör kuyunun başına gitmiş, yılan ile buluşmuş ve altınını almış. Gel zaman git zaman, oduncu ağır hastalanmış. Kuyunun başına gidemez olmuş. Birkaç gün geçince bolluğa alışmış evinde darlık başlamış. Oduncu oğlunu yanına çağırmış ve yılanın sırrını anlatmış.”Git kör kuyunun başına ve oğlum olduğunu söyle, yılan sana altın verecek” demiş. Oğlu inanmamış ama gitmiş, yılan önce saklanmış, sonra ortaya çıkmış. Onun oduncunun oğlu olduğuna iyice kanaat getirince de kuyuya inip bir altın getirmiş. Oğlan önce inanmadığı hikâyenin gerçek olduğunu görünce hırsa kapılmış, kim bilir daha ne kadar altın var kuyudan içeride demiş. Hırsla yılanı öldürmek için bir hamle yapmış, ıskalamış ama yılanın kuyruğunu koparmış. Yılan da can havliyle dönüp oğlanı sokmuş ve öldürmüş. Akşam yaklaşıp da oğlu gelmeyince oduncu iyice endişelenmiş. Hasta yatağından sürünerek bile olsa

kalkmış. Kuyunun başına gitmiş ki oğlu cansız yatıyor.Yılan o arada görünmüş ki, kuyruğu yok ve kanlar içinde.. Oduncu durumu anlamış ve çok üzülmüş. Canının parçası oğlu yerde cansız,yıllardır velinimeti olan yılan yaralı… Hatalı olan oğlum olmalı demiş ve yılandan özür dilemiş. Tekrar dost olalım demiş… Yılan ise acı acı gülümsemiş. Çok isterdim ama… Sende bu evlat acısı, bende de bu kuyruk acısı varken biz artık dost olamayız.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika