Dolar : Alış : 8.4139 / Satış : 8.4290
Euro : Alış : 10.0084 / Satış : 10.0264
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP Kozan İlçe Başkanı Atlı; “Bu davayı terk edenin Ülkücülük Kimliği geçersizdir”

01 Aralık 2017 - 1.965 kez okunmuş
Ana Sayfa » SİYASET»MHP Kozan İlçe Başkanı Atlı; “Bu davayı terk edenin Ülkücülük Kimliği geçersizdir”

Milliyetçi Hareket Partisi Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı ilçedeki yerel basın ve ulusal ajans temsilcileri ile bir araya geldi. İlçe Başkanı Atlı son günlerde yeni kurulan bir partinin Milliyetçi Hareket Partisi hakkında asılsız bir takım iddialarda bulunduğunu ve MHP’den istifa edenlere ise “Bu davayı terk edenlerin ülkücülük kimliği geçersizdir” dedi.

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı; “Kozan’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin büyük zorluklar çektiğini, gelecekte büyük sıkıntılar yaşayacağını, işte çok ciddi bir kurulum olduğunu, partimizde istifaların olduğunu söylüyorlar. Ben bakıyorum bana bu konuda hiçbir istifa dilekçesi gelmedi. İstifa eden arkadaşlar seçim kuruluna müracaat etmiş. Toplam sayılara baktığınızda  10’u bulmuyor. İstifa eden arkadaşlar hakkında da artı yada eksi bir şeyler konuşmak istemiyorum. Neticede geçmişte beraber soframızı paylaştığımız insanlar. O onların tercihidir. Milliyetçi Hareket Partisi sizde görüyorsunuz ki bütün başkanları ile büyükşehir, meclis üyelerimiz, kadın kollarımız ile hep bir aradayız. Aslında bu tür dedikoduları konuşanlara bu çok güzel bir örnek.” Dedi.

Daha önce bu davayı terk edenlerin yalnız kaldığını hatırlatan Atlı; “Bundan önce Allah onları nur içinde yatırsın Muhsin Yazıcıoğlu, bizim 12 Eylül öncesi Ocak genel başkanlığımızı yapmış, çilemizi çekmiş bu davada hakkı var. Ancak Yazıcıoğlu partimizden istifa etmiş ve istifa edenlerin sayısı yüzü bulmamıştır. Muhsin Yazıcıoğlu gerçekten önemli bir isimdi. Kendisi yanında yüz kişi bulamamış. Allah O’nu nurlar içinde yatırsın partimizin kurucusu Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş’te partimizden istifa etti ama arkasında kimseyi götüremedi” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde kurulan ve bu partiye katılanların MHP hakkında bir takım olumsuz ve asılsız iddialarda bulunduğunu hatırlatan İlçe Başkanı Nihat Atlı; “Şimdi bir parti çıkmış ortaya işte ülkücü hareketi bitirdik, MHP’yi bitirdik, parçaladık böldük gibi asılsız, gerçek dışı söz ve laflarla var olmaya çalışıyorlar. Ben Meral Akşener’in kurduğu partiye giden arkadaşlar bir şey demiyorum saygı duyuyorum ama onlardan şunu istiyorum Sayın Genel Başkanımızın da söylediği gibi ülkücülük Milliyetçilik Hareket Partisi’nde olur. Milliyetçi Hareket Partisi’nin dışına çıktığınız zaman o kimliğinizin geçerliliği kalmaz. Yani askerlik göreviniz bittiğinde askeri kimliğin nasıl geçerliliği kalmadığı gibi bu partiyi terk eden bir insanın ülkücülük kimliği bitmiştir” dedi.

Ülkücülerin bu vatan uğuruna seve seve canlarını feda edebileceklerini belirterek İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve yandaşlarının MHP’yi ve bu davanın liderini eleştirmeye haklarının olmadığın ifade eden Başkan Atlı;: “Özellikle bizim kuşak ve bizden önceki kuşan burada bu hareketin büyük çilelerini çekmiş insanlar var.

Gittiysen git sus ve ağzın kapat. Senin bizim davamızı ve bu davamızın liderini eleştirmeye hakkın yok.” Diye kaydetti.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

MHP VE ÜLKÜCÜLÜK
05 Aralık 2017 - 02:29

ŞU ÇIKARCILAR bi gönderilse partiden…

İlgili Terimler :
TemaFabrika