Dolar : Alış : 8.7497 / Satış : 8.7655
Euro : Alış : 10.4032 / Satış : 10.4220
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan’dan Dünyaya imece usulü resim yarışması sonuçlandı

29 Nisan 2017 - 1.019 kez okunmuş
Ana Sayfa » Asayiş»Kozan’dan Dünyaya imece usulü resim yarışması sonuçlandı

Türk kültürünün temel taşlarından biri olan imeceyi ülkemiz ve tüm dünya çocuklarına tanıtmak ve bu değeri kazandırmak amacıyla koordinatör okul olan Kozan Şehit Kubilay İlkokulu ve Kozan Ticaret Odası Başkanlığı işbirliğinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluru ile “Uluslar arası İmece Usulü” resim yarışması düzenlendi.

3 Şubat 14 Nisan tarihleri arasında düzenlenen resim yarışmasına dünyanın 21 ülkesindeki çeşitli ilkokul ve anaokullarından katılan öğrencileri hazırlamış oldukları pastel boya ile İmece (Paylaşmak, Yardımlaşmak)’yı anlatan 2 binin üzerinde resimlerini kargo aracılığı ile Kozan Şehit Kubilay İlkokuluna gönderdi.

21 ülkeden ve 127’si Türkiye’den olmak üzere toplam 248 okuldan öğrencilerin katıldığı ve 2 binin üzerinde resmin yarıştığı “Uluslar arası İmece Usulü” resim yarışmasında yer alan resimler jüri üyesi olan komisyonda görevli Türker Manga, Mutluay Bedir ve seçici komisyonda görev alan resim öğretmenleri Alper Yaşar, Fatma Zehra Başıbüyük ve Ali Çevik’in yapmış olduğu değerlendirmelerildi. Yarışmaya  Türkiye, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya, Çin Halk Cumhuriyeti, Litvanya, Bosna Hersek, Karadağ, İtalya, Hong Kong, Polonya, Estonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gürcistan, Kuveyt, Hırvatistan ve Hollanda gibi ülkelerden öğrenciler katıldı.

Jüri üyelerinin yapmış olduğu değerlendirme sonucunda Romanya’dan Nicola İorga School’ okulundan katılan Mırela Racaru adlı öğrenci birinci, Türkiye’den Kozan Halit Dağlı İlkokulu öğrencilerinden Elif Gülnisa Söylemez adlı öğrenci ikinci, Hong Kong Maunsang College Prımary School okulundan Lau Yeat Kın adlı öğrenci ise üçüncü oldular.

Yarışmada dereceye giren birinci öğrenciye Laptop, ikinciye Fotoğraf Makinesi üç, dört ve beşinci öğrencinin ise tablet ile ödüllendirileceği öğrenildi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika