...
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan’da Yaya Güvenliği Uygulaması

04 Ekim 2019 - 2.046 kez okunmuş
Ana Sayfa » Asayiş»Kozan’da Yaya Güvenliği Uygulaması

 Yaya önceliğinin yaşam önceliğiyle eş değer olduğuna vurgu yapmak için geçtiğimiz günlerde tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Kozan’da da 10 ayrı noktada Yaya Güvenliği Uygulaması yapıldı.

 İçişleri Bakanlığı tarafından “2 Ekim’de Hepimiz Yaya Geçitlerinde Nöbetteyiz” sloganı çerçevesinde gerçekleştirilen Yaya Güvenliği Uygulamasına Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet İyim, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Nuh Anacık, polis memurları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Toplumun yaya önceliği konusunda bilinçlenmesi için İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ kapsamında ülke genelinde 2 Ekim’de 13.00- 15.00 saatleri arasında 20 bin polis yaya geçitlerinde nöbet tuttu. Yaya güvenliğini sağlamak amacıyla başta okullar olmak üzere, yaya geçitlerinde araç sürücüleri ve vatandaşlara broşürler dağıtıldı. Kozan’da 10 ayrı noktada uygulama yapan ekipler, sürücülere broşür dağıtıp yaya geçitlerinde önceliğin yayalara verilmesi yönünde uyarıda bulundular.

 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74’üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle, “Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar” hükmü getirilmiştir. Bu kurallara uymayan sürücülere 488.- TL Trafik İdari Para Cezası uygulanmaktadır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika