Dolar : Alış : 8.7497 / Satış : 8.7655
Euro : Alış : 10.4032 / Satış : 10.4220
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA30°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan’da “Ülkem İçin Değer” projesi

03 Mayıs 2017 - 1.420 kez okunmuş
Ana Sayfa » Asayiş»Kozan’da “Ülkem İçin Değer” projesi

Üniversite öğrencilerinin eğitime destek için hazırladıkları “Ülkem İçin Değer” projesi, Kozan’da Kuytucak Karapınar mahallesi (köyü) ilkokuluna hayat verdi.

İlçeye bağlı Kuytucak Mahallesi Karapınar ilkokulunda yapılan etkinlikte öğrenciler ile halaylar çekip oyunlar oynayan proje ekibi daha sonra Kozan Halk eğitimi merkezi müdürlüğü halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile devam etti.

Ülkem İçin Değer Projesi temsilcisi Murat Bingöl yaptığı açıklamada Bursa Uludağ Üniversitesi Ulusal ilişkiler bölümü öğrencisiyim,”Ülkem için değer” projesinden geliyoruz. Projemizin amacı kırsaldaki eğitim yaşatmaktır. Üniversitedeki arkadaşlar ile birlikte Kuytucak Karapınar ilkokuluna geldik. Projemiz kapsamında yedi bölge yedi kütüphane mantığı ile hareket ediyoruz. İlkini 23 Nisan 2013 tarihinde ilk başta Şanlıurfa’da gerçekleşti. İstanbul Sancaktepe Belediyesi’nin desteği lie ortaya çıkan projemiz daha sonra bizlerin Bursa’da ayağın oluşturması ile birlikte son üç yıldır devam etmektedir. Bursa’da bütün belediyelerden destek almaktayız,en çok desteği Nilüfer Belediyesinden alıyoruz.

Bununla ilgili ilk kütüphaneyi Şanlıurfa’da kütüphane kurduk daha sonra İç Anadolu’da Konya’da,en son Marmara bölgesinde Bursa’da kurduk bugünde Akdeniz bölgesinde Adana’da Kozan Kuytucak Karapınar ilkokulunda  kütüphane açmanın gururunu yaşıyoruz.Burada önce ekibimizle birlikte okulu boyadık okul duvarlarına çizgi film karakterleri yaptık.Daha sonra kütüphane açtık.Kütüphane için üç ay öncesinden kitap toplama kampanyası başlattık.Bununla ilgili çevre il ve ilçelerden ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinden kitaplar topladık.Bugünde kütüphanemizi açtık.dedi.

Oklu öğretmeni Zehra Saplık’ta yaptığı açıklamada; “Proje ekibindeki arkadaşlarla tesadüf sonucu karşılaştık.Okulun dışını ve duvarlarını renklendirdiler,100 kitaptan oluşan bir kütüphane kurdular.Bu proje ülkemizdeki köy okullarına örnek olur.”

Okulumuzun sosyal faaliyetleri olmayan bir okul olduğunu söyleyen öğrenciler ise; “ Ülkem için değer projesindeki ağabeylerime ablalarıma teşekkür ediyoruz. Okulumuzun dışını boyadılar. Çok güzel çizgi film karakterleri çizdiler. Okulumuza kütüphane açtılar. Projeden dolayı mutluluk duyuyoruz. İnşaalah bizim durumuzda olan diğer okullara da böyle yardımlar götürürler biz bunlara inanıyoruz.”Şeklinde konuştular.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika