Dolar : Alış : 8.3850 / Satış : 8.4001
Euro : Alış : 9.9677 / Satış : 9.9857
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan’da Şehitler Adına Orman

01 Mart 2020 - 784 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Kozan’da Şehitler Adına Orman

Tema Vakfı Kozan İlçe Sorumluluğu ve Kozan Orman İşletmesi işbirliği ile Pekmezci Köyü yakınlarında şehitler adına orman oluşturulması maksadıyla fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe Atatürk İlkokulu, İnkılap İlkokulu ve Pekmezci ilk, orta okulundan öğrenciler, Tema gönüllüleri, köylüler ve şehit aileleri katıldı.

Kozan Orman İşletme Müdürlüğü’nün yerlerini hazırlayarak fidanları temin ettiği alanda 400 e yakın fidan dikimi gerçekleştirildi.

Etkilikle alakalı bilgi veren Kozan Tema İlçe Sorumlusu Derya Deniz şunları dile getirdi; “Şehit ailesinden bize gelen ve şehitleri adına oluşturulması istenen hatıra ormanı talebini eski Orman İşletme Müdürümüz sayın Veysel Önen’e iletmiştik. Talebin olumlu karşılanması ile hazırlıklara başlandı ve bugün de yaptığımız etkinlikle Şehitler Ormanı fikrini gerçekleştirdik. Etkinliğe geçen yıl Ağaç Kardeşliği Projesini uyguladığımız okullardan Atatürk ve İnkılap İlkokulundaki sınıflarımızla Pekmezci ilk ve ortaokulundaki öğrenciler. Gönüllülerimiz ve şehit yakınları katıldı. Yaklaşık 400 kadar fidan dikildi. Oluşturduğumuz şehitler ormanına bundan sonra da fidan dikmeye devam edeceğiz ve buranın daha büyük bir ormana dönüşmesi yolunda çaba sarf edeceğiz. Şehitlerimiz adına oluşturulan bu ormanı vatandaşlarımızın köylülerimizin koruyacağına inanıyorum.  Bundan sonra gerçekleştirilecek dikim etkinliklerinin de bu alanda yapılmasının uygun olacağını düşünüyorum. Başta eski Orman İşletme Müdürümüz Veysel Önen ve şimdiki müdürümüz Şensu Küçükateş’e, İşletme Şefimiz Erdal Toker, Köy Muhtarımız Nizamettin Ocaklar, Atatürk İlkokulu, İnkılap ilkokulu, Pekmezci ilk ve ortaokulları öğrenci ve öğretmelerine, şehit yakınlarına, köylülere ve gönüllülerimize böyle bir proğramın gerçekleşmesini sağladıkları için teşekkür ederim.”dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika