Ruhi Gül AK Parti’den Aday Adayı

Ruhi Gül AK Parti’den Aday Adayı

Kozan’da Trafik kazası: 3 yaralı

Kozan’da Trafik kazası: 3 yaralı

Kamuoyu Baskısı Özgan’ı yeniden sahaya indiriyor!

Kamuoyu Baskısı Özgan’ı yeniden sahaya indiriyor!

Kütük tersten okunsa da Kütük tür

Kütük tersten okunsa da Kütük tür

AK PARTİDE ADAY BOLLUĞU

AK PARTİDE ADAY BOLLUĞU

Kozan Web Tasarım, Adana Web Tasarım, Kozan Yazılım, Kadirli Web Tasarım, Kozan İnternet Sitesi Kurdurma, Kozan Web Sayfası, Ceyhan Web Tasarım, Kozan Reklam, Kozan Grafik Tasarım, Kozan İnternet Sayfası Açma, Kozan Emlak Sitesi, Sağlık Ocağı Web Sitesi, Sağlık Ocağı Web Tasarım
Kozan’da Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Haftası
  • Ana Sayfa » Sağlık
  • 16 Ekim 2018 - 17:14:11
Kozan’da Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Haftası

Kozan’da 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Haftası etkinlikleri kapsamında bayanlara yönelik tarama yapıldı. İlçe Toplum Sağlığı Merkezi tarafından gerçekleştirilen ve mobil tırda yapılan mamografi çekimi öncesi programa katılan bayanlara İlçe Kaymakamı Şafak Gürçam ve beraberindeki heyet tarafından karanfil dağıtıldı. Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam; “15 Ekim sağlık sektörü açısından önemli bir tarih. Meme kanserinin […]

Kozan’da 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Haftası etkinlikleri kapsamında bayanlara yönelik tarama yapıldı.

İlçe Toplum Sağlığı Merkezi tarafından gerçekleştirilen ve mobil tırda yapılan mamografi çekimi öncesi programa katılan bayanlara İlçe Kaymakamı Şafak Gürçam ve beraberindeki heyet tarafından karanfil dağıtıldı.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam; “15 Ekim sağlık sektörü açısından önemli bir tarih. Meme kanserinin önlenmesine yönelik olarak mamografi çekiminin başladığı bir tarih. Dolayısıyla kırk yaş milat oluyor. Kırk yaşı aşmış bayanlarımızda gerek bu şekildeki etkinliklerde gerek ise doktorumuzun da söylediği gibi Kasım ayının sonuna doğru Sağlıklı Yaşam Merkezimizde mamografi cihazımız hayata geçiyor. Özellikle bu yaş grubundaki bayanlarımızın merkezlerimize gelip mamografilerini çektirmelerini öneriyoruz. Erken teşhis hayat kurtarıyor. Özellikle meme kanserinde erken teşhisin çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu anlamda ben tüm kadınlarımıza buradan özellikle kırk yaş üstü  bayanlarımıza mamografi çektirmelerini istiyorum ve erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Bu hastalıkla mücadele eden tüm kadınlarımıza geçmiş olsun diyorum ve Allah’tan şifa diliyorum” dedi.

Erken teşhis ile meme kanserine yakalandığını anlayan ve tedavi sürecine devam eden ve  meme kanseri hastalığında erken teşhisin önemine dikkat çekmek isteyen Fatma Dağlı adlı vatandaş; “En önemli şey bu teşhisin konulmuş olmasıydı ama ondan sonra kabullenmek. Bu hastalığı kabullendiğiniz zaman tedavinin çok büyük bir avantajı bende bunun faydasını gördüm ve kabullendim. “ diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz