CHP’li Atalay Özer’in A. Adaylığı Açıklamasına yoğun ilgi

CHP’li Atalay Özer’in A. Adaylığı Açıklamasına yoğun ilgi

AK Parti Kozan Belediye Başkan A. Adayı Hilmi Baysal Her Yerde

AK Parti Kozan Belediye Başkan A. Adayı Hilmi Baysal Her Yerde

Atlı görevi Tetik’e bıraktı

Atlı görevi Tetik’e bıraktı

Kozan’da hareket halindeki otomobil alev aldı

Kozan’da hareket halindeki otomobil alev aldı

Ev yangınında 3 kişi dumandan etkilendi

Ev yangınında 3 kişi dumandan etkilendi

Kozan Web Tasarım, Adana Web Tasarım, Kozan Yazılım, Kadirli Web Tasarım, Kozan İnternet Sitesi Kurdurma, Kozan Web Sayfası, Ceyhan Web Tasarım, Kozan Reklam, Kozan Grafik Tasarım, Kozan İnternet Sayfası Açma, Kozan Emlak Sitesi, Sağlık Ocağı Web Sitesi, Sağlık Ocağı Web Tasarım
Kozan’da makilik alanda yangın
  • Ana Sayfa » Asayiş
  • 25 Eylül 2017 - 23:31:21
Kozan’da makilik alanda yangın

Kozan’da  makilik alanda çıkan yangın büyüdü. Yangın bazı evlerin ve Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksek Okulu’nun çevresini sardı. Yangının evlere ve yüksekokul binasına sıçramaması için ekipler çalışmalarını sürdürürken, yangının kontrol altına alındığı kaydedildi. Edinilen bilgiye göre Çanaklı Mahallesi Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksek Okulu yerleşkesi sorumluluk alanı içerisinde kalan makilik alandı sebebi belirlenemeyen bir nedenden […]

Kozan’da  makilik alanda çıkan yangın büyüdü. Yangın bazı evlerin ve Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksek Okulu’nun çevresini sardı. Yangının evlere ve yüksekokul binasına sıçramaması için ekipler çalışmalarını sürdürürken, yangının kontrol altına alındığı kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre Çanaklı Mahallesi Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksek Okulu yerleşkesi sorumluluk alanı içerisinde kalan makilik alandı sebebi belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Çıkan yangına Kozan Orman İşletmesi Müdürlüğüne ait orman yangın söndürme ekiplerinin yanı sıra, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kozan Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale ettiler.

Henüz devam eden ve dört bir yandan ekiplerce kontrol altına alınan yangına müdahale devam ediyor. Yangının Kozan Meslek Yüksekokulu binasına sıçramaması için ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Kozan Orman İşletme Müdürü Veysel Önen; “Söz konusu yangının çıktığı alan orman sayılmayan yerlerden tamamen üniversiteye tahsis edilmiş olan bir alan. Milli Emlak Müdürlüğünce. Bir de vatandaş ait özel mülkiyette olan yerler var, burada zeytinlikler var. Tamamen yangınımız şuan kontrol altında. 20 ekiple şuan yangına müdahale ettik. Şuan yanan alan ne kadar olduğu konusu ile ilgili tespitlerimiz devam ediyor. Yarın net bir rakam vereceğiz. Şuan tüm ekiplerimiz yangını dört bir yandan çevreledik. Ekiplerimiz şuan yangına müdahale etti ve şuan yangınımız kontrol altında. Bir tehlikeli durum şuan yok. Evlerde tahliye olmadı. Yangın alanına yakın evler vardı, evlere yangın sıçramadan yangını kontrol altına aldık” dedi.

Yangının çıktığı alana Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk ile Kozan İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Çürük,Emniyet müdürü Güngör Akpınar ve Üniversite yetkilileri yangın alanında yetkililerden bilgi aldılar.

Makilik alandaki yangının söndürme çalışmaları devam ediyor.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz