Dolar : Alış : 8.7497 / Satış : 8.7655
Euro : Alış : 10.4032 / Satış : 10.4220
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA30°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan’da Kızılay’a 801 ünite kan bağışlandı

29 Nisan 2017 - 1.247 kez okunmuş
Ana Sayfa » Asayiş»Kozan’da Kızılay’a 801 ünite kan bağışlandı

Kozan’da bir lise tarafından başlatılan iki günlük kan bağışı kampanyasında Kızılay’a 801 ünite kan bağışında bulunularak rekor kırıldı.

Kozan Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin “Duyarlı Gençlik Mutlu Kozan” projesi adı altında başlatmış olduğu kan bağışı kampanyası okulun kapalı spor salonunda gerçekleşti.

İki gün süren kan bağışı kampanyasında Kızılay tarafından ilk defa bir ilçede ve bir lisede 801 ünite kan bağışı toplanarak rekor kırıldığı bildirildi.

Kozan Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ruhşi Gül; “Proje kapsamında Tüm okul öğrencileri bu kampanyada görevli. Sokak sokak, okul okul gezdiler bağışçı topladılar. Sayı böylece sekiz yüz ünitelerin üzerine çıkmış oldu.

Kozan çok büyük bir yer değil ama çok ta küçük değil. Birçok ilden büyük. Nüfusumuz merkezde seksen bin civarında. Biz bu oranlara çıktığımız için çok mutluyuz. Kızılay buraya bir önceki bağışta da üç ekiple gelerek  on altı masada kan aldılar.

Kan bağışının önemine değinen Okul Müdürü Gül; “Kan bağışı kan ver can ver. Bir insanın hayatını kurtarmak çok güzel bir şey. Verilen her bir kan en az üç kişiye umut oluyor. Biliyorsunuz sanayi toplumunda her şey yapılıyor ama kanı biz sadece insanlardan temin edebiliyoruz. İnsanlarımızın da duyarlı olduğu sürece ancak bu açığımızı kapatıyoruz. Kızılay’ın da bugünlerde kan stoklarının az olduğunu biliyoruz. Biz Kozan Sağlık Meslek Lisesi olarak bir katkımız oldu, bir farkındalık oluşturduk,  inanıyorum bizi takip edecek okullarımız olacak. Bizim sekiz yüz bir ünite rekorumuzu kıracak bunu bin altı yüzlerle, iki binlerle rekorumuzu kıracak liselerimizin olmasını temenni ediyoruz.”dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , ,
TemaFabrika