Dolar : Alış : 8.5099 / Satış : 8.5252
Euro : Alış : 10.0483 / Satış : 10.0664
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan’da kadınlara yönelik “Obezite ve sağlıklı beslenme” semineri verildi

08 Kasım 2019 - 766 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Kozan’da kadınlara yönelik “Obezite ve sağlıklı beslenme” semineri verildi

Kozan Kaymakamlığı, Kozan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından  (ÇKA) projesini faaliyete geçirdiği “Sosyal Yaşam Merkezi” tarafından kadınlara yönelik “Obezite ve sağlıklı beslenme” semineri Kozan Belediyesi Millet bahçesi Kültür Salonunda gerçekleşti.

Kozan Sağlıklı hayat merkezi diyetisyen İbrahim Tatlı  tarafından kadınlara yönelik verdiği seminerde obezite ve tedavi yöntemleri ile dengeli beslenme ile ilgili seminer verildi.

Seminerde ideal ve dengeli beslenme sonrasında obeziteden korunma yolları anlatıldı.

Tatlı, Türkiye’de obez insanların oranlarını ve yıldan yılda değişen istatiksel verileri göstererek obezite konusuna dikkat çekildi. Obeziteden korunmak için hangi yolların izlenmesi gerektiği ve beslenmede ki asıl püf noktaların neler olduğu üzerinde duruldu. Dengeli beslenmede besin grupları ve ne şekilde ve hangi miktarlarda alınması gerektiğinden bahsedildi. Seminerde son olarak ideal ve dengeli beslenme sonrasında obeziteden korunma yolları anlatıldı.

Kozan Sağlıklı Hayat Merkezi Doktoru Esengül Yılmaz Tatar ise  40 yaş kadınların 2 yılda bir mamoğrafi ,30 yaş ve üzerindeki kadınları kuruma davet ederek kadınların serviks kanseri için tarama yaptırmaları gerektiğini belirtti.

 Seminerin sonunda soru cevap şeklinde devam edildi ve katılımcılar obezite ve sağlıklı beslenme konusunda merak ettiklerini sordu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika