Dolar : Alış : 8.5099 / Satış : 8.5252
Euro : Alış : 10.0483 / Satış : 10.0664
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan’da “Geleceğe Umutla Bakabilmek için Gençliğe Değer”

17 Aralık 2018 - 6.194 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Kozan’da “Geleceğe Umutla Bakabilmek için Gençliğe Değer”

Diyanet İşleri Başkanlığı  toplumun her kesimine manevi danışmanlık ve dini rehberlik hizmeti sunmayı amaçlamakta ve bu bağlamda özellikle gençlere yönelik çeşitli hizmet programları ve faaliyetler yürütmektedir. 2018 yılı Mevlid-i Nebi Haftasında da ana tema olarak Peygamberimiz ve Gençlik” konusunu belirlemiş ve bu tema ile bağlantılı olarak 2018-2019 Eğitim yılında uygulanması için ”Gençliğe Değer” başlıklı Projeyi hayata geçirmiştir.

Kozan’da da 2018 yılı Mevlid-i Nebi Haftasının ana teması “Peygamberimiz ve Gençlik” olduğu ve “Gençliğe Değer” Projesi, Kozan Müftüsü Sayın Celil Karaca’nın himayelerinde, Kozan Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü’nce başta üniversitedeki gençler olmak üzere lise ve ortaokul gençlerine, din eğitimi, sportif faaliyetler, sohbetler, Üniversite öğrencilerine destek programları ve sabah namazı buluşmaları gibi çeşitli etkinliklerle uygulanıyor.

Konu ile ilgili bilgi aldığımız yetkililer Milli ve Manevi Değerlerine sahip çıkan bir gençlik yetiştirmek için Kozan İlçe Müftülüğü “Gençlik Koordinatörlüğü”nce KYK Kozan Öğrenci Yurdu’nda, ilçemizdeki liseler ve ortaokullarda din istismarına karşı bilinçlendirme ve sahih dini bilginin önemi hususunda konferanslar yapıldığı bildirildi. Bu yıl 85 üniversite öğrencisine Eğitime Destek Yardımı yapıldığı bunun yanı sıra Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması’na Kozan MYO’ndan 75 öğrencinin başvuru yaptığı ve yarışmaya katılacağı belirtildi.

Kozan Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü faaliyetlerinde gönüllü görev alan “Okul Gençlik Temsilcileri” ile bir araya gelinip yapılacak çalışmalar ve faaliyetler hakkında gençlik temsilcilerinin önerileri alındı.

Önümüzdeki zaman diliminde de gençlerle bölgenin tarihi yerlerine çeşitli gezilerinde planlandığı öğrenildi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika