Dolar : Alış : 8.3850 / Satış : 8.4001
Euro : Alış : 9.9677 / Satış : 9.9857
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan’da Diplomalı Sürü Yöneticileri

30 Kasım 2019 - 1.144 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Kozan’da Diplomalı Sürü Yöneticileri

Kozan’da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ile Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü işbirliğiyle hayvan yetiştiricilerine bilimsel yöntemlerle sertifikalı sürü yönetimi eğitimi verilmesi devam ediyor.

Kozan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ömer Erdoğan, ilçeye bağlı Kuyuluk Mahallesi’nde küçükbaş sürülerinin bakım, besleme ve sağlık yönlendirmesinden sorumlu nitelikli sürü yöneticisi (çoban) yetiştirmek için ÇÜ ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle sertifikalı sürü yönetimi eğitimi verdiklerini belirtti. Erdoğan, “100 ve üzeri anaç küçükbaş sürüsünde sertifikalı sürü yöneticisi çalıştıran sürü sahipleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri’ne başvurmaları halinde 5 bin TL destekleme ödemesi almaya hak kazanacaklar” şeklinde konuştu.

26 kişiden oluşan kursiyerlerden Halil Bağrıyanık, daha önce bu eğitimi alan arkadaşlarının referansıyla kursa katıldığını ifade ederek bir haftadır kurs gördüğünü ve hayvanları hakkında bilmediği çok şey öğrendiğini ve bu sayede daha bilinçli bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika