CHP’li Atalay Özer’in A. Adaylığı Açıklamasına yoğun ilgi

CHP’li Atalay Özer’in A. Adaylığı Açıklamasına yoğun ilgi

AK Parti Kozan Belediye Başkan A. Adayı Hilmi Baysal Her Yerde

AK Parti Kozan Belediye Başkan A. Adayı Hilmi Baysal Her Yerde

Atlı görevi Tetik’e bıraktı

Atlı görevi Tetik’e bıraktı

Kozan’da hareket halindeki otomobil alev aldı

Kozan’da hareket halindeki otomobil alev aldı

Ev yangınında 3 kişi dumandan etkilendi

Ev yangınında 3 kişi dumandan etkilendi

Kozan Web Tasarım, Adana Web Tasarım, Kozan Yazılım, Kadirli Web Tasarım, Kozan İnternet Sitesi Kurdurma, Kozan Web Sayfası, Ceyhan Web Tasarım, Kozan Reklam, Kozan Grafik Tasarım, Kozan İnternet Sayfası Açma, Kozan Emlak Sitesi, Sağlık Ocağı Web Sitesi, Sağlık Ocağı Web Tasarım
Kozan’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 2 Ekim 2018 - 15:19:16
Kozan’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası

1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Kozan İlçe Müftüsü Celil Karaca basın mensupları ile bir araya geldi. Hafta boyunca ilçe müftülüğü olarak gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında da bilgi veren İlçe Müftüsü Celil Karaca; “ 1-7 Ekim tarihleri arasında Camiler ve Din Görevlileri haftası kutlanmaktadır. Bu hafta bir kurum haftası değil çünkü […]

1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Kozan İlçe Müftüsü Celil Karaca basın mensupları ile bir araya geldi.

Hafta boyunca ilçe müftülüğü olarak gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında da bilgi veren İlçe Müftüsü Celil Karaca; “ 1-7 Ekim tarihleri arasında Camiler ve Din Görevlileri haftası kutlanmaktadır. Bu hafta bir kurum haftası değil çünkü bizim yaptığımız iş meslek değil. Bizim yaptığımız iş dini mübim İslam’ı milletimize anlatmak ve ibadet mekanlarında ibadetleri düzgün bir şekilde yapılmasına rehberlik öncülük etmek, toplumun her kesimine İslam’ı, Kuran’ı ve Peygamber Efendimizin güzel ahlakını ulaştırmaya öncülük ve rehberlik etmek ve bu manada da önder olmaktır. Bu haftayı camiler haftası olarak isimlendirilmesinin ana sebeplerinden birisi de tabi bu dinin mabedinin olmazsa olmaz ismi camidir. Yeryüzünde inşa edilen ilk mabet Kabe’dir, Beytullah’tır Kuran’ın ifadesiyle. Dolayısıyla camiler Kabe’nin birer şubesidir. O beldenin İslam ve Müslüman olduğunun simgesidir. Camilerden günde beş vakit okunan ezanda bu dinin asıl temelidir. Caminin insan hayatında çok önemli bir yeri vardır. Bu manada da bu hafta camiler haftası olarak isimlendirilmiştir ve o camide de din görevlilerimizin olması ve topluma yön veren insanlar olduğu için bu ibareye Camiler ve Din Görevlileri olarak ekleme yapılmıştır.” Dedi.

İlçe Müftüsü Karaca konuşmalarının sonunda İlçe Müftülüğünün ilçede 268 kadrosunun bulunduğunu, ilçe merkezinde 58 ve mahallerinde de 161 olmak üzere toplam 219 caminin bulunduğunu ifade etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz