Dolar : Alış : 8.4139 / Satış : 8.4290
Euro : Alış : 10.0084 / Satış : 10.0264
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA40°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası

02 Ekim 2018 - 3.045 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Kozan’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası

1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Kozan İlçe Müftüsü Celil Karaca basın mensupları ile bir araya geldi.

Hafta boyunca ilçe müftülüğü olarak gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında da bilgi veren İlçe Müftüsü Celil Karaca; “ 1-7 Ekim tarihleri arasında Camiler ve Din Görevlileri haftası kutlanmaktadır. Bu hafta bir kurum haftası değil çünkü bizim yaptığımız iş meslek değil. Bizim yaptığımız iş dini mübim İslam’ı milletimize anlatmak ve ibadet mekanlarında ibadetleri düzgün bir şekilde yapılmasına rehberlik öncülük etmek, toplumun her kesimine İslam’ı, Kuran’ı ve Peygamber Efendimizin güzel ahlakını ulaştırmaya öncülük ve rehberlik etmek ve bu manada da önder olmaktır. Bu haftayı camiler haftası olarak isimlendirilmesinin ana sebeplerinden birisi de tabi bu dinin mabedinin olmazsa olmaz ismi camidir. Yeryüzünde inşa edilen ilk mabet Kabe’dir, Beytullah’tır Kuran’ın ifadesiyle. Dolayısıyla camiler Kabe’nin birer şubesidir. O beldenin İslam ve Müslüman olduğunun simgesidir. Camilerden günde beş vakit okunan ezanda bu dinin asıl temelidir. Caminin insan hayatında çok önemli bir yeri vardır. Bu manada da bu hafta camiler haftası olarak isimlendirilmiştir ve o camide de din görevlilerimizin olması ve topluma yön veren insanlar olduğu için bu ibareye Camiler ve Din Görevlileri olarak ekleme yapılmıştır.” Dedi.

İlçe Müftüsü Karaca konuşmalarının sonunda İlçe Müftülüğünün ilçede 268 kadrosunun bulunduğunu, ilçe merkezinde 58 ve mahallerinde de 161 olmak üzere toplam 219 caminin bulunduğunu ifade etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika