Meclis Üyesine Saldırı İddialarına Belediye Başkanı Musa Öztürk’ten Açıklama

Meclis Üyesine Saldırı İddialarına Belediye Başkanı Musa Öztürk’ten Açıklama

AK Parti’li meclis üyelerine saldırı ile ilgili AK Parti ve MHP’den ortak açıklama

AK Parti’li meclis üyelerine saldırı ile ilgili AK Parti ve MHP’den ortak açıklama

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

AK Partili Meclis üyelerinin darp edilmesi ile ilgili Belediye’den açıklama

AK Partili Meclis üyelerinin darp edilmesi ile ilgili Belediye’den açıklama

AK Partili Meclis Üyelerine Saldırı

AK Partili Meclis Üyelerine Saldırı

Kozan’da Bayramlaşma töreni
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 26 Haziran 2017 - 13:57:50
Kozan’da Bayramlaşma töreni

Mübarek Ramazan Bayramı dolayısıyla  Kozan’da bayramlaşma töreni gerçekleşti. Özden Kültür Merkezi’nde gerçekleşen bayramlaşma törenine ilçe protokolü, siyasi partilerin ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldılar. Kozanlı hemşerilerinin ve İslam Aleminin mübarek Ramazan Bayramını kutlayan Kozan Kaymakamı Avni Oral; “Bir aydır heyecanla beklediğimiz Ramazan ayını idrak ettik. Öncelikle Mübarek Ramazan ayının tüm […]

Mübarek Ramazan Bayramı dolayısıyla  Kozan’da bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Özden Kültür Merkezi’nde gerçekleşen bayramlaşma törenine ilçe protokolü, siyasi partilerin ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldılar.

Kozanlı hemşerilerinin ve İslam Aleminin mübarek Ramazan Bayramını kutlayan Kozan Kaymakamı Avni Oral; “Bir aydır heyecanla beklediğimiz Ramazan ayını idrak ettik. Öncelikle Mübarek Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu mübarek günlerde insanlar dini görevlerini idrak ediyorlar ve bir aylık süreç sonucunda Cenabı Allah bayramı bizlere sundu. Nasıl Ramazan ayı içerisinde ibadetlerimizi yerine getirdik ve beşeri ilişkilerimizi geliştirme imkanı bulduysak, iftar sofralarımızı birbirimizle paylaştıysak ramazan ayının aynı şekilde mükafatı olan Bayramlarda da bunun daha da artırılarak devam ettirmeliyiz. Bayramlarda da hepimizin üzerine düşen sorumluluk aile bireyleri ile birlikte dostlarımızla, akrabalarımızla, ihtiyaç sahipleriyle, şehit yakınlarıyla, yaşlılarla, yetimlerle ve  düşkünlerle bir araya gelmeye gayret göstermeliyiz. Bu bayramı da ruhuna uygun bir şekilde idrak etmek durumundayız. İslam coğrafyasının birçok bölgesinde ramazan ayının aynı heyecanını bizim din kardeşlerimiz yaşayamıyorlar inşallah bu kutsal günler bu zor günlerin sonu olur. İnşallah bundan sonraki ramazanlara da din kardeşlerimizin huzur içerisinde ulaşmasını diliyorum. Ayrıca bizler ramazanı huzurla geçirdiysek ve bugün bayramı idrak ediyorsak bunda  aziz şehitlerimizin katkısı çok fazla. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum, ruhları şad olsun, gazilerimize de şifalar diliyorum. Hepinizin bayramı kutlu olsun” dedi.

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk; “On bir ayın sultanı olan idrak eylediğimiz Ramazan Bayramınızı kutluyorum. Günümüzde Müslüman Müslüman ile kavga ediyor böyle bir İslam anlayışı olmaz. Müslüman Müslüman ile kavga eder mi? İnşallah Ramazan’ın manevi havası ile İslam Alemindeki kavgalar ve savaşlar sona erer, bugün burada olduğu gibi kardeşçe tüm Müslümanlar birbirlerine kenetlenirler. Artık kavgalara son vermemiz lazım. İslam Aleminin barışa ihtiyacı var. Bu ülke nice insanlar yetiştirdi. Bu vesile ile idrak ettiğimiz on bir ayın sultanı Ramazan Bayramınızı kutluyor, hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva diliyorum” diye kaydetti.

Yapılan konuşmaların ardından program protokol heyeti ile davetlilerin bayramlaşmasının ardından son buldu. Bayramlaşma programı daha sonra ilçe jandarma, emniyet ve hastane ziyareti ile son buldu.

 

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz