Kozan’da 29 bin 800 öğrenci karne aldı

Kozan’da 29 bin 800 öğrenci karne aldı

Evde eğitim gören öğrenciler karne aldı

Evde eğitim gören öğrenciler karne aldı

Kozan’da kitap meclisi etkinliği

Kozan’da kitap meclisi etkinliği

Kozan’da “Sevgide buluşalım” Projesi

Kozan’da “Sevgide buluşalım” Projesi

Kulübedeki 70 güvercin yangında telef oldu

Kulübedeki 70 güvercin yangında telef oldu

Kozan’da Bayramlaşma Programı
 • Ana Sayfa » Gündem
 • 4 Eylül 2017 - 13:06:52
Kozan’da Bayramlaşma Programı

Mübarek Kurban Bayramı dolayısıyla  Kozan’da  bayramlaşma programı düzenlendi. Özden Kültür Merkezi’nde gerçekleşen bayramlaşma programına Kozan Kaymakamı Avni Oral, Belediye Başkanı Musa Öztürk ile protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin ilçe başkanları ile vatandaşlar ve davetliler katıldılar. Misafirlere sunulan ikramlara müteakip bir konuşma yapan Kozan Kaymakamı Avni Oral; “Bayramlar bizim için özel günlerdir. Birliğimizin, […]

Mübarek Kurban Bayramı dolayısıyla  Kozan’da  bayramlaşma programı düzenlendi.

Özden Kültür Merkezi’nde gerçekleşen bayramlaşma programına Kozan Kaymakamı Avni Oral, Belediye Başkanı Musa Öztürk ile protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin ilçe başkanları ile vatandaşlar ve davetliler katıldılar.

Misafirlere sunulan ikramlara müteakip bir konuşma yapan Kozan Kaymakamı Avni Oral; “Bayramlar bizim için özel günlerdir. Birliğimizin, beraberliğimizin pekiştiği, insanların bir araya geldiği, muhabbetin arttığı, kırgınlıkların ve dargınlıkların bir kenara bırakıldığı, insanların sohbet ortamı içerisinde bir araya geldiği mübarek günlerdir. Çok şükür ki bir kurban bayramına ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Kurban Bayramında bir dini ibadeti yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Allah kabul ederse kurbanımızı kestik. Kurban Bayramının manasına ve ruhuna uygun olarak ta kestiğimiz bu kurbanları inşallah ihtiyaç sahipleri ile paylaşarak bu bayramı da ruhuna uygun bir şekilde idrak etmiş olacağız. Elbette hepimiz büyüklerimizi ziyaret edeceğiz, bayramların amacı da odur zaten. Kapısı çalınmayan ihtiyaç sahipleri varsa onları, öksüzleri, yetimleri ve kimsesizleri ziyaret edeceğiz. Şehit yakınlarını ve gazilerimizi ziyaret edeceğiz. Beraberce bu bayramı kutlayıp nihayete erdireceğiz. Bu bayramlar bütün İslam Aleminin bayramıdır. Ama maalesef İslam Aleminin çeşitli bölgelerinde bizler gibi bayramlarda dini vazifelerini yerine getiremeyen din kardeşlerimiz var. Hepimiz çok rahatlıkla haberlerde görebiliyoruz. İslam coğrafyasında Müslümanların çektikleri sıkıntıları ve eziyetleri hep beraber görüyoruz. Hepinizin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından bayramlaşma programına katılan heyet ile protokol üyeleri bayramlaştılar. Program daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığı, Kozan Devlet Hastanesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Şehit ve Gazi Ailelerinin ziyaret ile sona erdi.

 

 • Etiketler
 • Yorumla
 • Yorumlar
  • KOZAN AK
  • 12 Eylül 2017 - 05:17:16
  • AKP İLÇE BAŞKAN ADAY görmek istediğimiz kurucu başkanımız DURMUŞ ALİ YILDIZ…

KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz