İnkılap  İlköğretim Okulunda Senfoni Konseri

İnkılap İlköğretim Okulunda Senfoni Konseri

Saman Balyalarının Olduğu Depoda Yangın

Saman Balyalarının Olduğu Depoda Yangın

Kozan’da Muhtarlar Günü Kutlandı

Kozan’da Muhtarlar Günü Kutlandı

Kozan’da Cephanelik Gibi Ev

Kozan’da Cephanelik Gibi Ev

Kozan’da Trafik Kazası: 4 Yaralı

Kozan’da Trafik Kazası: 4 Yaralı

Kozan’a Şehit Ateşi Düştü
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 30 Eylül 2017 - 05:13:08
Kozan’a Şehit Ateşi Düştü

Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesinde terör örgütü ile girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Bolat (33)’ın acı haberi  Kozan’a bağlı Velicanlı mahallesindeki  baba ve annesine haber verildi. Bolat’ın şahadet haberini Kozan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Eroğlu ve diğer yetkililer  şehidin anne ve babasına verdi. Şehidin baba ocağına Türk Bayrakları asılırken sağlık ekipleri evde hazır […]

Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesinde terör örgütü ile girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Bolat (33)’ın acı haberi  Kozan’a bağlı Velicanlı mahallesindeki  baba ve annesine haber verildi.

Bolat’ın şahadet haberini Kozan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Eroğlu ve diğer yetkililer  şehidin anne ve babasına verdi.

Şehidin baba ocağına Türk Bayrakları asılırken sağlık ekipleri evde hazır bekletiliyor.

Şehidin annesi Ayşe Bolat(65); “Ne söyleyeyim, Diğer şehit kuzularımıza ağlarken şimdi de bizim başımıza geldi. Bir ay önce oğluma düğün yaptık. Kurban bayramının ikinci gününde buradan görev yerine uğurladık. Umudum yoktu oradan kuzumun geleceğine. En son üç dört gün önce telefonla görüştük.” Dedi.

Baba  Nazmi Bolat(68) ise yaptığı açıklamada “Cenabı Allah’tan dileğim terör belasını sona erdirmesi. En son oğlumla bayramda görüşmüştüm. Bayramdan sonra hiç görüşmedik.” Diye kaydetti.

Şehit Mehmet Bolat’ın 15 gün önce Bolu’dan Ağrı’ya gittiği ve göreve başladığı belirtildi.

Şehit Mehmet Bolat’ın 9 yıllık uzman çavuş olduğu, iki erkek üçü kız olmak üzere beş kardeş olduğu, ağabeyinin birisini ise Uzman çavuş olarak görev yaptığı öğrenildi.

Şehidin 38 günlük evli olduğu bildirildi.

Şehidin Bugün ikindi namazını müteakip İlçeye bağlı Velicanlı mahalle mezarlığında defnedileceği öğrenildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz