Kozan’daki cinayette 2 kişi tutuklandı

Kozan’daki cinayette 2 kişi tutuklandı

Kozan’da Cinayet

Kozan’da Cinayet

Kozan’da trafik kazası: 5 yaralı

Kozan’da trafik kazası: 5 yaralı

Kozan  Lisesinde  4006 TÜBİTAK bilim fuarı

Kozan Lisesinde 4006 TÜBİTAK bilim fuarı

Kozan Ticaret Borsasından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret

Kozan Ticaret Borsasından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret

Kozan’a özgü ürünlere patent başvurusu Yapıldı
  • Ana Sayfa » Ekonomi
  • 21 Kasım 2017 - 15:50:25
Kozan’a özgü ürünlere patent başvurusu Yapıldı

Kozan’ın Bucak Portakalı, Kuytucak Narı ve Feke’ye bağlı Tapan yöresine özgü bıçağın patentinin alınması ve markalaşması için başvuru yapıldığı kaydedildi. Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Fatih Aydın ile birlikte ilk olarak ürünlerin patentinin alınması için Adana Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleşti. Burada Bucak Portakalı, Kuytucak Narı […]

Kozan’ın Bucak Portakalı, Kuytucak Narı ve Feke’ye bağlı Tapan yöresine özgü bıçağın patentinin alınması ve markalaşması için başvuru yapıldığı kaydedildi.

Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Fatih Aydın ile birlikte ilk olarak ürünlerin patentinin alınması için Adana Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleşti. Burada Bucak Portakalı, Kuytucak Narı ve Tapan Bıçağı’nın markalaşması ve patentinin alınması için gerekli başvuruların yapıldığı kaydedildi. Heyet daha sonra Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı da ziyaret ederek yöreye özgü ürünler hakkında bilgi vererek adı geçen ürünlerin patentinin alınması noktasında gerekli başvuruları yaptıklarını kaydettiler.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ta ziyaretlerinden dolayı Kozanlı heyete teşekkür ederek Adana bölgesine özgü ürünlerin patentinin alınmasından duyduğu memnuniyeti sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Ziyareti ve konusunu kısa olarak sosyal medya üzerinden paylaşan Vali Demirtaş; “Adana’nın çeşitli ürünlerinin tescil edilerek markalaşması yolundaki çabalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.” İfadelerine yer verdi.

 

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz