Dolar : Alış : 8.7497 / Satış : 8.7655
Euro : Alış : 10.4032 / Satış : 10.4220
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA30°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan Toplum Ruh Sağlığı Merkezinden kermes

24 Mayıs 2017 - 2.718 kez okunmuş
Ana Sayfa » Asayiş»Kozan Toplum Ruh Sağlığı Merkezinden kermes

Kozan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hasta ve yakınları tarafından hazırlanan el işi ürünlerin yer aldığı kermesin açılışı Kozan Devlet hastanesi binasında gerçekleşti.

Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İbrahim Etem Özsoy, Kozan Devlet Hastanesi Başhekimi Kubilay Uçar, Hastane Müdürü İdris Sürek, çok sayıda hasta yakını, hastalar ve davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

Açılış sonrası kermes alanını gezen Genel Sekreter Özsoy kermeste yer alan ürünler hakkında göreviller ve Başhekim Kubilay Uçar’dan bilgi aldı.

Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. İbrahim Ethem Özsoy; “Bu insanlar buraya geldikleri zaman hayat daha güzel bakıyorlar. Bakış açıları değişiyor, hastaneye yatmaları azalıyor, biz bunları sabah evden alıyoruz akşama kadar buralarda gerekli eğitimlerini alıyorlar, tedavileri gerekiyorsa tedavi oluyorlar,  akşama ailelerinin yanına gidiyorlar. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ben üç ayrı gruba teşekkür edeceğim. Birincisi bu emekle bu işi yapan hastalarımıza ve onlara destek olan ailelere, onları her gün evlerinden alıp buraya getirip akşam kadar onların her türlü hastalığı ve ilaçları ile ilgilenen hastane personellerimize ve doktor arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz üçüncüsü de Milli Eğitim Bakanlığımız bu konuda bize destek veriyor. Halk Eğitim Merkezleri Müdürlüklerine de eğitmen katkısı için teşekkür ediyoruz” dedi.

Kozan Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören ve kilim dokuma kursundan yararlanan Ferhat Can; “ Kozan Toplum Ruh Salığı Merkezinin kermesine katıldım. Biz toplum ruh sağlığı merkezi olarak eğitim burada kursiyer olarak çalışıyoruz, işimizden memnunuz. İki buçuk senedir buraya geliyorum ve buranın kayıtlı hastasıyım” diye kaydetti.

Kozan Toplum Ruh Salığı Merkezi tarafından Kozan Devlet Hastanesi girişinde bulunan kermesin iki gün süreyle açık olacağı ve gelirinin Kozan Toplum Ruh Salığı Merkezinde tedavi gören hastaların hizmetinde kullanılacağı öğrenildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,
TemaFabrika