CHP’li Atalay Özer’in A. Adaylığı Açıklamasına yoğun ilgi

CHP’li Atalay Özer’in A. Adaylığı Açıklamasına yoğun ilgi

AK Parti Kozan Belediye Başkan A. Adayı Hilmi Baysal Her Yerde

AK Parti Kozan Belediye Başkan A. Adayı Hilmi Baysal Her Yerde

Atlı görevi Tetik’e bıraktı

Atlı görevi Tetik’e bıraktı

Kozan’da hareket halindeki otomobil alev aldı

Kozan’da hareket halindeki otomobil alev aldı

Ev yangınında 3 kişi dumandan etkilendi

Ev yangınında 3 kişi dumandan etkilendi

Kozan Web Tasarım, Adana Web Tasarım, Kozan Yazılım, Kadirli Web Tasarım, Kozan İnternet Sitesi Kurdurma, Kozan Web Sayfası, Ceyhan Web Tasarım, Kozan Reklam, Kozan Grafik Tasarım, Kozan İnternet Sayfası Açma, Kozan Emlak Sitesi, Sağlık Ocağı Web Sitesi, Sağlık Ocağı Web Tasarım
Kozan Ticaret Odası’ndan basın Toplantısı
  • Ana Sayfa » Ekonomi
  • 21 Mart 2018 - 13:09:10
Kozan Ticaret Odası’ndan basın Toplantısı

Kozan Ticaret odası başkanı Mustafa Kandemir 1 Nisan Pazar günü yapılacak olan oda seçimleri öncesi basın mensupları ile bir araya gelerek,Kozan’a kazandırdıkları yatırım ve öncülük ettikleri konularla ilgili basın toplantısı düzenledi. Ticaret odası lokalinde gerçekleşen toplantıda konuşan Kozan Ticaret odası başkan Mustafa Kandemir; “Ticaret Odası olarak hem üyelerimize hem de yaşadığımız şehre hizmet bizim asli […]

Kozan Ticaret odası başkanı Mustafa Kandemir 1 Nisan Pazar günü yapılacak olan oda seçimleri öncesi basın mensupları ile bir araya gelerek,Kozan’a kazandırdıkları yatırım ve öncülük ettikleri konularla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Ticaret odası lokalinde gerçekleşen toplantıda konuşan Kozan Ticaret odası başkan Mustafa Kandemir; “Ticaret Odası olarak hem üyelerimize hem de yaşadığımız şehre hizmet bizim asli görevimizidir” ilkesiyle yola çıktık.

Göreve başladığımız ilk günden bu yana Kozan’ a neler kazandırabiliriz bunu düşünerek hareket ettik. Bunun da yolu öncelikle siyasilerimiz olduğundan dolayı üyelerimizden olsun, siz basınımızın değerli mensuplarından olsun ve halkımızdan gelen talepler doğrultusunda  ilçemize yapılması gerekenler konusunda gücümüzün yettiğince her platformda ilgili yetkililerle, siyasilerimizle bir araya gelerek isteklerimizi dile getirmeye ve icraat konusunda uğraş verdik.”Dedi.

Kandemir Konuşmasında;“İlçenin İç Anadolu’ ya açılan yolları Kozan-Mansurlu-Yahyalı yol hattının ve Feke-Saimbeyli-Tufanbeyli yol hattının bir an önce tamamlanması, ilçeye raylı Sistemin getirilmesi, KOSGEB ve İŞ-KUR’ un Kozan’ a şube açılması özellikle hizmet verdiğimiz, Tufanbeyli-Saimbeyli-Feke gibi ilçelerimiz firmalarının bu kurumlardan daha fazla faydalanması, Organize Sanayi Bölgesi yolunun Adana çevre yoluna bağlanması,İlçeye doğalgazın getirilmesi,Veterinerlik, İktisat, Maliye, Çalışma Ekonomisi fakültelerin açılması

Açık öğretim sınavlarının Kozan’da yapılması, Üniversite Giriş sınavlarının Kozan’da yapılması,Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı merkez açılması ,Kredi Garanti Fonu desteklerinden faydalanılması,Mobil Gümrüklemenin narenciye sezonunda hizmet vermesi gibi belirlediğimiz bu sorunları tüm parti vekillerimize, ilgili yetkililere, Ticaret Odası olarak ilettik.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin her toplantısında, Başbakanımızla yapılan Ekonomi şuralarında, Bölgesel Odalar ve Borsalar Müşterek toplantılarında dile getirerek çözüm noktasında gücümüzün yettiğince mücadele verdik.”diye konuştu.

Kandemir  Oda olarak Doğalgaz’ın ilçeye gelmesi noktasında başarılı oldukların belirterek

Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü açıldı.Açık öğretim ve üniversite sınavları artık Kozan’da yapılmaktadır,İşletme Fakültesi Bina projesi hazırlandı.Yeni iş yeri açmak isteyenlere destek amaçlı KOSGEB girişimcilik Kursları Kozan’ da ilk defa başlatıldı.

İstihdam Seferberliğinden sonra başvurumuz sonucu Kozan’ da 2017 şubat ayında İş Kur Hizmet noktası açılarak bir yılda 350 ye yakın kişi iş başı eğitim programlarından faydalanarak iş sahibi oldu.

Narenciye sezonunda hizmet vermesi açısından Mobil Gümrük uygulaması yapılması için gerekli başvuru yapıldı.Tren Hattı projesi hazırlandı, ihalesi yapılarak 2019 yılında temel atılması başlanacaktır.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz