Dolar : Alış : 8.3850 / Satış : 8.4001
Euro : Alış : 9.9677 / Satış : 9.9857
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan Kent Konseyi’nden 8 maddelik talep

14 Haziran 2017 - 1.043 kez okunmuş
Ana Sayfa » Asayiş»Kozan Kent Konseyi’nden 8 maddelik talep

Kozan Kent Konseyi tarafından ilçenin ekonomik ve sosyal anlamda kalkınması ve bölge halkının feraha ulaşabilmesi için hazırlanan sekiz maddelik talep listesi basın mensupları ile paylaşıldı.

Kaymaz Kozan’ın ekonomik ve sosyal yapısına büyük katkı sağlayacaklarını düşündükleri sekiz maddelik bir talep listesi hazırladıklarını ve bu isteklerinin yerine getirilmesi için bölge milletvekillerinden ve yetkililerden talepte bulunduklarını kaydetti. Kaymaz yaptığı açıklamada, “İlçemizde ekonomik ve sosyal yapıya büyük ölçüde katkı sağlayacağını düşündüğümüz ve noksanlığını gözlemlediğimiz, yapıldığında ilçe gelişimine ve refahına büyük etkisi olacağı muhakkak olan isteklerimiz sırasıyla Kozan adıyla bir il kurulması, işletme fakültesi binasının acil yapılması, doğalgaz hattının Kozan’a bağlanması, Anavarza Antik Kenti kazılarına bütçe artırılması, Turizm Otelcilik Meslek Lisesi’nin Kozan’da açılması, Hizmet içi Eğitim Enstitüsünün açılması, Kozan’a huzurevi yapılması, Kozan Mansurlu -Yahyalı yolunun açılması ve Kozan’ın kalkınmada öncelikli ilçe statüsünden özel teşvik kapsamına alınmasıdır.

 İlçemiz ekonomik yönden tarıma bağlı bir yapıya sahiptir. Halk geçimini tarımdan sağlamaktadır ancak son yıllarda gerek dünyadaki konjonktür el değişimlerinden, gerek iklimsel değişikliklerden gerekse ürün ve girdi fiyatlarının dengesizliklerinden dolayı gerekli gelir elde edilememekte ilçe halkı ekonomik yönden ve dolayısıyla sosyal yönden gerekli şekilde gelişimini sağlayamamaktadır. İşte bundan dolayıdır ki Kozan Kent Konseyi olarak çalışmalar ve incelemeler yaparak 8 maddeden oluşan Kozan’daki noksanlarımızı tespit ettik ve yapılması konusunda bölgemiz milletvekillerinden ve yetkililerinden yardım ve destek bekliyoruz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika