Dolar : Alış : 8.3850 / Satış : 8.4001
Euro : Alış : 9.9677 / Satış : 9.9857
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan Kaymakamlığı’ndan Covid-19 Virüsüne Karşı Dev Proje

08 Nisan 2020 - 5.414 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Kozan Kaymakamlığı’ndan Covid-19 Virüsüne Karşı Dev Proje

Kozan Kaymakamlığı tarafından Covid-19 koronavirüse karşı dev proje başlatıldı.

Covıd-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik

acil çözüm sunan projelerin desteklenmesi amacıyla Çukurova Kalkınma Ajansı, COVID-19 İle Mücadele ve Dayanıklılık Programını duyurdu. Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ise Kozan Kaymakamlığı olarak bu programa Covid-19’la mücadele projesi ile başvuru yaptıklarını belirtti.

Kozan Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Çin’in Vuhan şehrinde 1 Aralık 2019 tarihinde ortaya çıkan yeni tip korona virüs (COVID-19) hızla dünya genelinde yayılarak küresel bir salgın haline gelmiş, 11 Mart 2020’de Dünya Sağlık Örgütü̈ tarafından pandemi olarak ilan edilmişti.

COVID-19 yüksek bulaşıcılığı, insan vücudunda kalıcı hasar bırakması, başta yaşlılar ve kronik rahatsızlığı bulanan bireyler olmak üzere insan sağlığı üzerinde hayati tehlikeye sebep olacak etkileri nedeniyle toplum sağlığı için acil müdahale edilmesi gereken bir tehdit haline gelmiştir.

Projenin amacının;

*Dezenfektan tüneli kurulumu ile COVID-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlamak.

*Korona başta olmak üzere virüs ve bakteri içerikli her türlü salgına karşı önlem almak.

*Hastalığın yayılmasını önlemek.

*Ölüm oranlarının yükselmesine engel olmak,

*Kamu hizmetlerini sürdürmek.

*Halkın en az zararla bu süreci atlatmasını sağlamak olduğunu söyleyen Kaymakamımız Şafak Gürçam Proje için öngörülen sistemin Kaymakamlık, Belediye, Adliye, Kozan Ticaret Odası, Kozan Ticaret Borsası, Hastane, Sağlık Ocakları, Polis ve Jandarma karakolları, kendi biriminde hizmet veren kamu kurumları gibi kamu hizmetinin verildiği merkezlerin ana giriş kapısına konulacak 36 adet dezenfektan tüneli ile binaya girmek isteyen vatandaşlımızın tünelden geçerken ortalama 10 saniye 3D alandan fıskiyelerle dezenfektan sıkılarak her yerinin dezenfekte olması sağlanacak. Kaymakamımız Şafak Gürçam ayrıca insanların sık uğramak zorunda kaldıkları ATM ve toplu taşıma duraklarında ise litrelik 100 adet dezenfektan standı kurulacağını ve proje onaylandığı takdirde hemen uygulamaya konulacağını söyledi.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika