Dolar : Alış : 8.5099 / Satış : 8.5252
Euro : Alış : 10.0483 / Satış : 10.0664
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan Devlet Hastanesi “Anne Dostu”

18 Aralık 2018 - 13.061 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık»Kozan Devlet Hastanesi “Anne Dostu”

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda Adana bölgesinde tek anne dostu hastane ünvanına layık görülen Kozan Devlet Hastanesini ziyaret eden Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam  hastanedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyarette anne dostu hastane olma özelliğinin ilk aşamasında, gebe kadınlara verilen eğitimler hakkında bilgi verildi.

Sağlık Bakanlığı’nın belirttiği kriterleri yerine getirerek Kozan Devlet Hastanesi’nin “Anne Dostu Hastane” ünvanını aldığını kaydeden Kaymakam Gürçam, Adana bölgesinde sadece Kozan Devlet Hastanesinin bu ünvanı aldığını da sözlerine ekledi.

Başhekim Asuman Seda Bayram ise anne dostu hastane ünvanındaki amacın, anne adayının gebelik sürecini rahat ve huzurlu geçirmesi, gebelik sürecinin daha sancısız, daha sağlıklı geçmesi için ve doğumdan sonra da hem bebeğin hem de annenin daha sağlıklı olması için bu çalışmaların yapıldığını kaydetti.

3 aylık gebelikten sonra eğitimlerin başladığını ve  doğuma kadar devam ettiğini, doğumdan sonra ise anne bebek eğitimlerinin hastane bünyesinde verildiğini kaydeden Asuman Seda Bayram gebe okulunda verilen eğitimlerle beraber anne adaylarının da normal doğum yapmaları için egzersizler yaptırıldığını, eğitimlerin verildiğini ve anen adaylarına bu eğitimlerin uygulamalı olarak gösterildiğini belirten Başhekim Bayram, ayda ortalama 80 ile 120 arasında bebeğin dünyaya geldiğini de sözlerine ekledi. Doğum sonrası bebek ölümlerinde önemli ölçüde azalma olduğunu hatta yakın zamanda gerçekleşmediğini belirten Başhekim Asuman Seda Bayram bu konuda Türkiye ortalamasının çok altında olduklarını belirtti. Bayram önceki yıllarda olduğu gibi anne adaylarını normal doğuma teşvik etme çalışmalarının da aralıksız sürdürüldüğünü belirtti.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam yeni doğum yapan anneleri ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. Başhekim Asuman Seda Bayram Kozan Devlet Hastanesi’nde aynı anda 7 gebenin doğum yapabileceğini, bunun için her türlü imkanın sağlandığını, doğum odalarının her türlü ihtiyaçlarının düşünülerek hazırlandığını belirtti.

Kaymakam Gürçam sözlerinin sonunda, Kozan Devlet Hastanesi’nde üstün performans sergileyen Başhekim Asuman Seda Bayram, Başhekim Yardımcısı Sıla Yalçıntaş, Hastane Müdürü Cumhur Atay ve diğer yetkilileri de tebrik etti.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika