Dolar : Alış : 8.5604 / Satış : 8.5758
Euro : Alış : 10.0896 / Satış : 10.1077
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan Belediyesi’ne İkinci Şirket Şart Gözüküyor

17 Haziran 2019 - 1.625 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Kozan Belediyesi’ne İkinci Şirket Şart Gözüküyor

Kozan Belediyesi tarafından işletilen Kozan İmar San.Tic. Ltd.Şti.’nin borçları yüzünden şirketin herhangi bir ihaleye girememesi ve şirketin yüklü miktarda borçları nedeniyle zor günler geçirdiği bilinirken Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan geçtiğimiz günlerde Haziran ayı belediye meclis toplantısında Kozan Belediyesi’ne alternatif ikinci bir şirketin kurulması için gündem maddesi belediye meclisinde görüşüldü.

Meclise gelen 5. Gündem maddesinde yer alan yeni bir şirketin kurulması hususuna yer verildi. Maddede yer alan belediyeye hibe edilen ve hisselerinin tamamı belediyeye ait olan Kozbel İmar İnşaat Personel Ticaret Limited Şirketi’ne ilişkin tüm iş ve işlemlerin yapılması ile ilgili, temsil ve ilzam için Belediye Başkanı Kazım Özgan’a yetki verilmesi hususu görüşüldü. İmar Limited Şirketi’nin yanına ikinci bir şirket olan Kozbel İmar İnşaat Personel Ticaret Limited Şirketinin kurulmasının amacının ise iş ve işlemlerin daha hızlı yürümesi için olduğu öğrenildi.

Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan yeni bir şirket ile şirket ve belediyenin daha hızlı bir şekilde alım ve satım işleri gerçekleştirebileceğini ifade etti. Mevcut şirketin borç batağında olduğunu, şirketin mevcut borcunun kısa dönemde kapanmasının imkansız olduğunu kaydeden Başkan Özgan; “Belediyemizin ve şirketin işerini daha hızlı bir şekilde yürütebilmek adına bu şirketin kurulması gerekmektedir.” Dedi. Başkan Özgan şirketin yönetiminin ise mecliste grubu bulunan tüm partilerden birer kişi olmak yönünde istekte bulundu. Meclis gündemine sunulan ikinci bir şirket olan Kozbel şirketinin kurulması için meclis tarafından konu plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika