Dolar : Alış : 8.3850 / Satış : 8.4001
Euro : Alış : 9.9677 / Satış : 9.9857
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan Belediyesi’nden Basın Açıklaması

03 Eylül 2019 - 3.519 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Kozan Belediyesi’nden Basın Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde Sabah Gazetesi’nin Güney Ekinde ve Adana’da bazı yerel gazetelerde  yayınlanan “Saadet Partili Başkan 304 Kişiyi İşten Çıkardı” ,”Saadet Partisi’de Kıyıma başladı ve ” İşçilerin Saadet’i kısa sürdü ” başlıklı haberleri ile ilgili olarak Kozan Belediyesi Basın Bürosu tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada malum gazetelerde  yer alan haberin gerçeği yansıtmadığı ve yanlış yönlendirmeler sonucu böyle talihsiz yalanlarla dolu asparagas bir habere yer verildiği kaydedildi.Bu gazeteler ile ilgili suç duyurusunda bulunulacağı ayrıca bahsi geçen konu ile alakalı Belediye başkanımızın davası da yok yargılaması da yok.Eğer iddia ettikleri davalar ile ilgili ispata davet ediyoruz.İspatlayamazlarsa onları müfteri ilan ediyoruz.

Sabah Gazetesi’nin Güney ekinde yer alan Saadet Partili Başkan 304 Kişiyi İşten Çıkardı başlıklı haber ve Adana 5 Ocak Gazetesi ‘nin manşetten vermiş oldukları “İşçileri Saadeti Kısa sürdü”  başlıklı  haberlerinin gerçeklerden uzak olduğunu belirten Kozan Belediyesi Basın Bürosu; “ Malum olduğu üzere yayınlanan bu haber birilerinin yönlendirmesi ve yalan yanlış vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda gündeme getirilmiştir. Kozan Belediyesi işini ehli ile yapan ve ekmeği için mücadele veren hiçbir personeline dokunmamış ancak ihtiyaç fazlası olan ve yine belediyemiz tarafından çalışmadığı halde kendi işlerini yapanlar ve beş yıl boyunca belediyenin hiçbir işini yapmadan maaş aldığı tespit edilen kişilerin işlerine son verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

İşten çıkarılan işçi sayısının 304 olmadığını belirten Kozan Belediyesi basın bürosu; “Verilen istihbarat bilgisi tamamen yanlıştır. İşten çıkarılan ihtiyaç fazlası veya bankamatikçi olduğu tespit edilen kişi sayısı 304 değildir bu yönlendirmeyi yapan kişi yada kişiler tamamen yanlış ve asılsız bilgilerle malum gazeteye bilgi vermişlerdir. Yine açıklamada bulunan bazı işine son verilen personellerin Kozan Belediye Başkanımız Sayın Mimar Kazım Özgan’ın belediyenin paralarını Fetöye aktardığı şeklinde aslı astarı olmayan tamamen yalan ve iftiradan ibaret olan açıklamalara yer verilmiştir. Bu konu tamamen gerçeği yansıtmıyor olup toplumda algı operasyonu oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu konu ile alakalı olarak gerekli kişiler ve malum gazeteler  hakkında adli makamlara suç duyurusunda bulunulacaktır”
sözlerine yer verildi.

Burak Balkız adlı belediyemiz bünyesinden ayrılan şahsın da malum gazeteye açıklamasında babamın iş yeri diye ithaf ettiği konuya da yer veren Kozan Belediyesi Basın Bürosu; “Kozan Belediyesi kimsenin babasının malı veya iş yeri değildir. Burası halka hizmet makamıdır ve burada 130 bin hemşehrimizin hakkı vardır. Hiç kimse baba oğul, anne kız, dayı enişte Kozan Belediyesinde çalışmadan veya kendi işini yaparak maaş alma lüksüne sahip değildir. Daha önce Kozan Belediyesi’nde önceki dönem MHP’li Kozan belediye başkanı Musa Öztürk tarafından bir gecede 400’e yakın personelin işine son verilmişti. Bugün bu asılsız yalanlarla dolu haberi gündeme getirenler neden dün bu olaya değinmemişlerdir. Söz konusu bu asılsız ve yalanlarla dolu asparagas haberin kimler tarafından birilerine servis edildiğini biliyoruz. Malumu oluduğu
üzere bu haberi gündeme taşıyanların da Kozan Belediyesi geçmiş döneminden nemalandığı halkımız tarafından açıkça bilinmektedir.  Öte yandan atama başkan şeklinde yapılan çirkin ifadeleri tamamen kınıyoruz. Sayın Başkanımız Mimar Kazım Özgan tamamen demokratik şartlar altında tek partiden ittifak yapmadan Saadet Partisi’nden 31 Mart 2019 yerel seçimleri için aday gösterildi. Almış olduğu 21 binin üzerinde oy  ile ikinci parti gelerek Yüksek Seçim Kurulu’nun da adaletli davranışı ile Kozan Belediye Başkanlığı görevine gelmiştir. Burada atama başkan diyerek Kozan’da Başkanımız Kazım Özgan’a yapılan hakaret 130 bin nüfuslu Kozan halkımıza yapılmaktadır. Sayın Başkanımız hiçbir parti ile ittifak yapmadan 21 binin üzerinde oy almıştır ancak diğer partilerin ittifak adayları Nihat Atlı hem AK Parti  hem de
MHP’nin oyları ile 31 binin üzerinde oy almıştır yani ikiye yine diğer ittifakın adayı Musa Öztürk’te 18 bin civarında her iki partinin birleşmesi ile oy almıştır. Aslında burada seçimin kazananı zaten belliydi. Tek başına hiçbir parti ile ittifak yapmadan 21 binin üzerinde oy alan Mimar Kazım Özgan idi. Eğer cumhur ittifakının oyunu ikiye bölecek olursak 15 bin oy çıkar, diğer aday Millet İttifakının oyu ise ikiye bölününce 9 bin civarında çıkıyor. Halkımızın vermiş olduğu oylar ve Yüksek Seçim Kurulu’nun da adaletli davranışı ile Sayın Başkanımız Mimar Kazım Özgan bugün bu makamda 130 bin kıymetli Kozanlı hemşerilerimize hizmet etmek için yer almaktadır.” Şeklinde yer verildi.

Öte yandan Kozan Belediyesinde çok sayıda hak etmeden maaş alan veya ihtiyaç fazlası personel olduğunu da gündeme getiren Başkanımız Mimar Kazım Özgan; “Büyükşehir yasasından önce Kozan Belediyesinde 400’ün üzerinde personel çalışmaktaydı. Büyükşehir yasası ile birlikte Kozan Belediyesi’ne bağlı bulunan bir çok birim (mezbahane, düğün salonu, ilaçlama, mezarlık, itfaiye) vs. gibi çok sayıda birim Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanmıştır. Dolayısıyla 400’ün üzerinde olan bu personel sayısının da belediyenin bütçesi düşünülerek azaltılması gerekirken bir önceki belediye yönetimi tarafından bu sayı tam tersine 700’e kadar çıkmıştır. Böylelikle belediyenin bütçesi de alt üst edilerek 88 Milyon Türk Lirası civarında belediyemiz bütçesi borca saplanmıştır. Dolayısıyla belediyemiz bünyesinde
hizmet veren İmar Limited Şirketi de iflasın eşiği ile karşı karşıya kalmıştır. Malumu olduğu üzere şirketimizin iflasının önüne geçilmesi  için ihtiyaç fazlası olan ve çalışmadan maaş aldığını tespit ettiğimiz şahısların işlerine son verilmiştir. Kozan Belediyemiz’de çalışmadan veya kendi işini yaparak maaş alanların dışında işten çıkarılan hiç kimsenin özlük haklarına dokunulmamış, tüm sosyal hakları ödenecek şekilde işlerine son verilmiştir. Yine gerçekten işinde olan ve bileğinin hakkı ile çalışırken işine son vermiş olduğumuz ancak yapmış olduğumuz tespitler sonucu mağdur olduğunu belirlediğimiz personellerimizin yeniden belediyeye dönüşü sağlanmıştır. Bizim dönemimizde bir önceki yönetim gibi insanlara iftira atarak çıkış verilmemiştir.” 

Bu her iki gazete hakkında ve Açıklama yapan ilçe başkanı hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı belirtir,halkımıza ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika