Dolar : Alış : 8.5099 / Satış : 8.5252
Euro : Alış : 10.0483 / Satış : 10.0664
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan Baraj Gölü Çevresindeki atıklar temizlendi

09 Kasım 2018 - 6.633 kez okunmuş
Ana Sayfa » Kültür Sanat»Kozan Baraj Gölü Çevresindeki atıklar temizlendi

Adana Büyükşehir Belediyesi, Kozan Belediyesi, Denetimli serbestlik müdürlüğü,Kozan Kent Konseyi ve TEMA vakfından oluşan yaklaşık yüz kişilik gönüllü Kozan Baraj Gölü çevresindeki atıkları temizledi.

Kozan Feke karayolu Durmuşlu mahallesinde bulunan Kozan baraj gölü etrafında bulunan atık cam ve plastik atık şişeler ile çöpler toplandı.

Kozan Kent Konseyi Başkanı Ömer Faruk Kaymaz burada gazetecilere yaptığı açıklamada  “Halkımıza, çevremize saygı duyması konusunda ve çevreyi temiz tutulması konusunda bilgilendirmek ve onların dikkatini çekmek üzere baraj çevresindeki kötü görüntüyü gidermek üzere buraya geldik. Vatandaşlarımız bundan bir ders alırda bir daha böyle kötü görüntülere izin vermezler. Çevremizi temiz tutalım, yeşilimizi koruyalım, ağaçlarımızı ve doğamızı koruyalım, bunları on sene, yirmi sene, elli sene sonra gelecek evlatlarımıza, torunlarımıza tertemiz bir doğa bırakalım, tertemiz bir memleket bırakalım” dedi.

Kent konseyi üyeleri, Adana Büyükşehir Belediyesi, Kozan Belediyesi ile TEMA ve denetimli serbestlikten yararlanan bir grubun katılımı ile toplanan cam atıklar, plastik çöp kovalarına doldurulurken plastik, kağıt ve diğer çöpler ise aşnı ayrı naylon torbalara toplandı.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika