Dolar : Alış : 8.4139 / Satış : 8.4290
Euro : Alış : 10.0084 / Satış : 10.0264
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kozan AGD’den Mursi’nin Şehit Edilmesi İle İlgili Basın Açıklaması

21 Haziran 2019 - 914 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Kozan AGD’den Mursi’nin Şehit Edilmesi İle İlgili Basın Açıklaması

Anadolu Gençlik Dergisi Kozan Temsilciliği tarafından halkın çoğunluğunun oyları ile Mısır’a Cumhurbaşkanı seçilen ve yapılan darbe ile görevinden indirilerek mahkeme salonunda ölüme terk edilen Muhammet Mursi’nin şehadetinin ardından bir basın açıklamasında bulunularak darbeci yönetim kınandı.

Cuma namazı çıkışı tarihi Hoşkadem Camii meydanında cemaate seslenen AGD Kozan Şube Başkanı Ahmet Sönmez bir basın açıklamasında bulundu. Çok sayıda vatandaşın ayakta izlediği açıklamada konuşan Sönmez; “Mısır’da 25 Ocak 2012 tarihindeki seçimlerde halkın oylarıyla iktidara gelen İhvana-ı Müslüm’ün desteklendiği Muhammet Mursi’yi 3 Temmuz 2013 tarihinde yapılan darbeyle görevden uzaklaştırdılar. Yüzde elli iki oyla Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi sözde mahkemeye çıkardığı anda, mahkeme salonunda şehit oldu. Bu haksız ve hukuksuz sözde mahkemenin yargılama, tutuklama ve ceza vermesini kabul etmedik etmiyoruz” dedi.

Sönmez; “Bu katil nereden, kimden alıyor bu cesareti, ne bu cüret mi diyorsunuz? Demeyin. ABD’in gücünden ya da bunların cesaretinden değil, İslam aleminin zaaflarından, sessizliğinden, öğrenilmiş çaresizliğinden. Yoksa genel olarak korkaklık karakteriyle nam salmışken, bugün tehdit savuranlarının sebeb-i hikmeti yürekliliklerini değil bizim halimizdir. Bu vesile ile onlara Müslüman öldürmenin bedelini kınamalar ve gıyabi cenaze namazları kılmak olmadığını öğretecek bir sistem kurmadıkça ezilmeye devam edeceğiz. Reel politiğin canı cehenneme yaşasın İslam Birliği. Muhammed Mursi bir şehittir. Allah katında bir mazlumdur, O rahmet ve mağfiret ileridir. Ona edilecek dualar ve rahmet dilekleri ancak Müslümanların kendilerinin uyanışına neden olmalı” diye kaydetti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika