BENİM İŞİM GARANTİ DİYEN ADAY ADAYI KİM?

BENİM İŞİM GARANTİ DİYEN ADAY ADAYI KİM?

Kozan’a petrol Kuyusu vurulacak

Kozan’a petrol Kuyusu vurulacak

Amcasının oğlunu baltayla öldürdü

Amcasının oğlunu baltayla öldürdü

Ticaret Odasından Basın Açıklaması

Ticaret Odasından Basın Açıklaması

Çevre Mühendisi Fatih Aydın AK Parti’den Aday adayı

Çevre Mühendisi Fatih Aydın AK Parti’den Aday adayı

Kozan Web Tasarım, Adana Web Tasarım, Kozan Yazılım, Kadirli Web Tasarım, Kozan İnternet Sitesi Kurdurma, Kozan Web Sayfası, Ceyhan Web Tasarım, Kozan Reklam, Kozan Grafik Tasarım, Kozan İnternet Sayfası Açma, Kozan Emlak Sitesi, Sağlık Ocağı Web Sitesi, Sağlık Ocağı Web Tasarım
Köşeli Yengeç Örümceği Görenleri şaşırtıyor
Köşeli Yengeç Örümceği Görenleri şaşırtıyor

Kozan’da bir kişinin otomobilinde bulduğu, latince adı “thomisus onustus” olan ve insan yüzüne benzeyen görüntüsüyle görenleri hayrete düşüren halk arasında insan yüzlü örümcek olarak bilinen gerçek adı  “köşeli yengeç Örümceği”ni evinde ekmek  ve maydanoz ile besliyor. Otomobilinin ön kısmında bulduğu örümcek türünü araştıran Soydan Doğaner (38)bulduğu insan yüzü figürüne benzeyen örümceğine gözü gibi bakıyor. İnternetten […]

Kozan’da bir kişinin otomobilinde bulduğu, latince adı “thomisus onustus” olan ve insan yüzüne benzeyen görüntüsüyle görenleri hayrete düşüren halk arasında insan yüzlü örümcek olarak bilinen gerçek adı  “köşeli yengeç Örümceği”ni evinde ekmek  ve maydanoz ile besliyor.

Otomobilinin ön kısmında bulduğu örümcek türünü araştıran Soydan Doğaner (38)bulduğu insan yüzü figürüne benzeyen örümceğine gözü gibi bakıyor.

İnternetten yaptığı araştırmalar neticesinde bir pet şişe içerisinde ekmek ve yeşil maydanoz ile örümceği bir haftadır evinde besleyen Doğaner uzman kişilerden örümceğe nasıl bakılabileceği hakkında yardım bekliyor.

Özel bir şirkette operatör olarak çalışan  üç çocuk babası Soydan Doğaner örümceği ilk gördüğünde çok şaşırdığını hatta korktuğunu ancak örümceği muhafaza altına aldıktan sonra internette yaptığı araştırmalar neticesinde örümceğin cinsinin ülkemizde ender rastlanan beyaz renkli Thomisus Onustus (yengeç örümceği) türü olduğu ve Türkiye’de şuana kadar üç tane görüldüğü bu bulduğu örümcek türünün ise ülkemizde dördüncüsü olduğunu kaydetti.

Soydan Doğaner; “Tatil dönüşü geldiğimde aracımın bagajını boşaltırken arabamın ön ızgarasında beyaz bir leke olduğunu fark ettim. Taş olduğunu zannettim dönüp baktığımda örümceği fark ettim ama oyuncak zannettim insana benziyor. Dedim bu benim kısmetim bunu alıp besleyeyim ama tabi bu arada iyice araştırmadım hani nedir ne değildir bilmiyordum. Sonra internete girip baktığımda çok nadir bulunan, Türkiye’de daha üç defa rastlanmış bir örümcek türü olduğunu gördüm.

Hoşumuza gitti sevdik kendini, Bir haftadır bizde. Bir pet şişe içerisinde ekmek ve yeşil maydanozla besliyoruz. Sadece sulama ihtiyacını nasıl karşılayacağım onu bilmiyorum. Bu konuda uzman kişilerden destek bekliyorum. Bu işle ilgilenen hayvan bilimiyle ilgilenen uzman arkadaşlardan destek alırsam nasıl beslendiği hakkında gittiği yere kadar beslemeyi düşünüyorum. Çünkü çocuklarım ve eşim çok sevdi. İşe gittiğimde bile sürekli aklımda bu var. Küçük bebeğime bakar gibi bununla ilgileniyorum. Çünkü ona baktığım zaman sanki bir şey anlatmak istiyor bana. Çünkü bildiğiniz insan figürü var” dedi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz