Dolar : Alış : 8.5604 / Satış : 8.5758
Euro : Alış : 10.0896 / Satış : 10.1077
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kaymakam Gürçam’dan Kurtuluş Günü ve Ramazan Bayramı Mesajı

27 Mayıs 2019 - 1.647 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Kaymakam Gürçam’dan Kurtuluş Günü ve Ramazan Bayramı Mesajı

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam Kozan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümü ve Mübarek Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaymakam Şafak Gürçam 2 Haziran Kozan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99.yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Saygıdeğer Kozanlılar; “Hepimizin büyük bir onur ve gururla andığı Milli Mücadelemizin şanlı günlerinden Kozan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılını kutlamaktayız. 2 Haziran 1920günü Kozan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşuyla sonuçlanan bu zafer bir kahramanlık destanıdır. Bizlere düşen görev ise, tarihte en olumsuz şartlarda verilen bu destansı mücadeleleri unutmadan, ecdadımızın bizlere emaneti olan bu topraklara sahip çıkmak, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik tuzaklara düşmeden, milletimizin istikbali için birlik ve beraberlik içinde kutlu yürüyüşümüzü sürdürmektir.Milli Mücadele yılları bütün sıkıntıları ve zorlukları ile bizim gururla andığımız, göğsümüzü kabartarak anlattığımız ve ecdadımızı hayırla yâd ettiğimiz yıllardır. Şüphesiz ki yarınlara umutla bakarken tarihimizi asla unutmayacağız. Kozan halkı olarak, paha biçilmez mirasımıza birlik ve beraberlik içerisinde sahip çıkmalı Kozan’ımızı ülkemizin ve dünyanın bir cazibe merkezi haline getirmeyi amaç edinmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kozan’ın kurtuluşunda ve Vatan topraklarının düşman işgalinden kurtulması yolunda aziz canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ile anıyorum. Tüm Kozanlıların Kurtuluş Yıldönümünü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

Kaymakam Gürçam Mübarek Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında da; “Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeyde yaşandığı milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği,  bir  Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizin temel taşlarından biri olan bayramlar; toplumumuzun manevi zenginlik kaynaklarındandır. Bireyleri ortak duygu ve düşüncelerde buluşturarak, üzüntüde ve sevinçte birleştirmekte ve bu değerlerin içtenlikle yaşanmasını sağlamaktadır.

Bayramlar insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını ve kırgınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı eşin, dostun, akrabanın, hastaların ve büyüklerin ziyaret edildiği, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı, çocukların sevindirildiği, dargınlıkların giderildiği, küskünlerin barıştığı sevgi ve mağfiret günleridir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Kozanlı hemşerilerimin, Ramazan Bayramını en içten duygularla kutlar, bu vesile ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anar, herkese sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini diler, selam ve saygılarımı sunarım.” Şeklinde düşüncelerine yer verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika