Dolar : Alış : 8.5604 / Satış : 8.5758
Euro : Alış : 10.0896 / Satış : 10.1077
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Karacaoğlan Heykeli Yeni yerinde

02 Ağustos 2019 - 2.373 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Karacaoğlan Heykeli Yeni yerinde

Kozan Belediyesi tarafından Dönemin Kültür ve Turizm bakanı Atilla Koç’un katılımı ile 2007 yılında Hastane kavşağında açılışı gerçekleştirilen,2017 yılında sökülerek atıl vaziyette bırakılan Karacaoğlan heykeli Kozan Kent Müzesi bahçesine tekrar dikildi.
Dönemin Kültür ve Turizm bakanı Atilla Koç’un katılımı ile 2007 yılında Hastane kavşağında açılışı gerçekleştirilen ve 2017 yılına kadar hastane kavşağında bulunan Karacaoğlan Heykeli yerinden sökülmüş, atıl vaziyette Kozan Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bırakılmıştı.
Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan’ın talimatları doğrultusunda atıl vaziyette bekletilen Karacaoğlan Heykelinin bakım ve onarımı yapılarak Karacaoğlan Kütüphanesi yanında bulunan Kozan Kent Müzesi bahçesine yerleştirildi.
Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan; ” Çukurova bölgesinin yetiştirdiği ve Feke ilçesine bağlı Gökçeli mahallesinde doğan ve ünü Tüm Türkiye’ye yayılan önemli bir değerimiz olan Ünlü halk ozanı Karacaoğlan’ın heykelini yıllar önce dönemin Kültür ve Turizm Bakanımızın da katılımı ile hastane kavşağında açılışını yapmıştık. Ancak aradan geçen uzun zaman sürecinde heykel yerinden sökülerek atıl vaziyette belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü bahçesinde bekletiliyordu. Kozan Belediyesi olarak önemli değerimiz olan Karacaoğlan’ın heykelinin yeniden tadilatını yaparak Karacaoğlan halk kütüphanesi ile Kozan Kent Müzesi bahçesindeki alana diktik ve çevre düzenlemesini de gerçekleştireceğiz”dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika