...
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kaçak Taş Kırma Ocağı Kapatıldı

20 Kasım 2017 - 1.089 kez okunmuş
Ana Sayfa » Asayiş»Kaçak Taş Kırma Ocağı Kapatıldı

Kozan’da Taş kırma ve eleme ruhsatı olmadığı gerekçesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kapatılan Taş Kırma ve Eleme İşletmesi mührü kırılarak faaliyetine kaldığı yerden devam etiği iddia edildi.

İlçeye bağlı Hamam Köyü Mahallesinde 2 farklı şirket tarafından kurulan Taş Kırma ve Eleme Tesisi geçtiğimiz hafta içerisinde mahalle sakinlerinin şikayetleri üzerine kırma ve eleme belgesi olmadığı gerekçesi ile jandarma kontrolünde Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevlileri tarafından kapatıldı.

Kapatmanın ardından 24 saat geçmeden Taş Kırma ve Eleme Tesisi mührü özel şirket yetkilileri tarafından kırılarak faaliyetine kaldığı yerden devam etmeye başladı.

Ocağın tekrar açılmasının ardından Kozan Kaymakamlığı başta olmak üzere gerekli mercilere şikayet başvurusunda bulundu.

Kanunen almaları zorunlu olan belgelerin olmadığı gerekçesi ile kapatılan işletmenin çok kısa bir zaman diliminin ardından tekrar kanunsuz olarak açılmasının ardından vatandaşlar tepkilerin ortaya koyarken taş ocağının yanında bulunan zeytinlik bahçelerini ve derede bulunan canlıları tehdit ettiğini söylediler.

Taş Ocağı açıldı açılalı köylerinde huzur kalmadığını söyleyen vatandaşlar; “Gece gündüz durmadan yüksek ses ile çalışıyorlar. Evlerimiz bu işletmeye 150 metre mesafede, uykularımızı kaybettik. Sürekli olarak dinamit patlatıyorlar. O patlatma anlarında deprem oldu sanıyoruz. Tozdan dumandan duramıyoruz. Yapılan patlatmaların ardından bağ ve bahçelerimize taşlar doluyor. Sahanın kenarında bulunan dere işletmenin atıkları ile dolduruluyor. Derede hiçbir canlı artık yaşamıyor. Devletimiz zeytin koruma kanunu çıkarttı. Lakin bu işletme bizlerin zeytinlerini yok ediyor. Yetkililer de seyrediyor. Bu ve bunun  gibi nedenlerden dolayı gerekli mercilere şikayette bulunduk. “dediler.

Jandarma ile çevre ve şehircilik il müdürlüğünden gelen yetkililer ocağa gelerek mühür vurdular. 24 saat kapalı kalmasının ardından mühür kırılarak, tekrar çalışmaya başladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika