Dolar : Alış : 8.3850 / Satış : 8.4001
Euro : Alış : 9.9677 / Satış : 9.9857
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İsmet İnönü Ortaokulu Avrupa Yolcusu

01 Aralık 2017 - 1.184 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»İsmet İnönü Ortaokulu Avrupa Yolcusu

İsmet İnönü Ortaokulu Kozan’da ilklere imza atmaya devam ediyor.

İsmet İnönü Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu Count Me In  (Ben de Varım) isimli Erasmus+ projesi Türkiye Ulusal Ajansı’nın yaptığı değerlendirme sonucunda hibe almaya hak kazandı. Avrupa Komisyonu tarafından hibelendirilen projenin bütçesi 24.400 Euro olduğu kaydedildi. Türkiye Ulusal Ajansına yapılan 3500 proje arasından ilk 120 proje arasına girerek büyük bir başarıya imza atan İsmet İnönü Ortaokulu, proje kapsamında 8 öğretmen ile İtalya ve Çek Cumhuriyeti ülkelerinde eğitim görecekler.

İsmet İnönü Ortaokulu “Count Me In” projesi ile kaynaştırma ve özel gereksinimli öğrencilerin eğitimi konusunda kapasitesini geliştirmeyi ve uluslararası kaliteyi yakalamayı amaçladığı kaydedildi.

Konu ile alakalı olarak Kozan İsmet İnönü Ortaokulu tarafından bilgilendirilmek üzere basın mensuplarına kahvaltı programı düzenlendi.

Arıkan Konağı’nda gerçekleşen kahvaltı programında konuşan Kozan İsmet İnönü Ortaokulu Müdürü Oğuz Şengel; “Dört buçuk yıldır görev yaptığım her etkinlikte basın her zaman yanımızdaydı. Bu anlamda bugün sizlerle Avrupa Birliği projemiz hakkında sizleri bilgilendirmek üzere bugün burada toplandık. Okulumuz 3500 proje arasından 113. proje oldu. Okulumuzun başarılı her projesi ve etkinliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün büyük katkıları olmuştur. Okulumuzda bir proje ekibimiz var. Proje ekibimiz geçen yıl haftalarca çalıştılar. Bizde onlara lojistik destek verdik okul idaresi ve Milli Eğitim olarak. Başardılar. Ben öğretmen arkadaşlarımızı kutluyorum. Projemizin temeli şu. Eğitimde normal öğrencilerin yanında özel öğrenciler de var. Bir kaynaştırmanın yer aldığı projemiz ile ilgili olarak öğretmen arkadaşlarımız ile beraber önce İtalya’ya ardından da Çek Cumhuriyeti Ülkesine ziyaretimiz olacak. Burada proje kapsamında bu ülkelerde gerekli eğitimi projede görevli 8 öğretmen arkadaşımızla alacağız. Bu projeye sadece 8 öğretmen arkadaşlarımız görev alacaklar. İnşallah döndükten sonra orada almış olduğumuz bilgileri Kozan’daki diğer öğrencilere yaygınlaştırmaya çalışacağız.” Dedi.

Kozan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Bayer; “Avrupa Projesi 3500 okul arasında 113. Olarak seçilen Eğitimde Ben de Varım Projesi için buradayız. Bu proje gerçekten her okula nasip olmayacak bir proje. Arkadaşlarımız özverili bir şekilde bu projeyi hazırladılar. Bu proje ilçemizde ses getirecek bir proje. Projenin içeriği de çok önemli. Bu kaynaştırma eğitimine katılacak öğrencilere yönelik bir proje olduğu için bu konuda ben memnuniyet duydum. İnşallah projelerini en güzel şekilde tamamlarlar. Personel hareketliliği projesi olan bu proje kapsamında projede görev alan görevli öğretmenlerimiz yurt dışında iki ayrı ülkeye giderek eğitim alacaklar. Okulumuz projesinde görevli öğretmen ve idarecilerimize başarılar diliyorum. Bu yüreği ve özverisi ile gayretli çalışmalarından dolayı İsmet İnönü Ortaokulu tüm personellerine teşekkür ediyorum” diye kaydetti.

Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arge görevlisi Mehmet Aslan; “3500 proje arasında okulumuzun projesi ilk 120 proje arasına girdi. Bu derece kolay değil. Özveri ve gayretle yapılan bir çalışmanın sonucu. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve okul idarecilerimizi tebrik ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Program kahvaltı sonrası çekilin toplu fotoğrafa müteakip sona erdi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika