Kozan’daki cinayette 2 kişi tutuklandı

Kozan’daki cinayette 2 kişi tutuklandı

Kozan’da Cinayet

Kozan’da Cinayet

Kozan’da trafik kazası: 5 yaralı

Kozan’da trafik kazası: 5 yaralı

Kozan  Lisesinde  4006 TÜBİTAK bilim fuarı

Kozan Lisesinde 4006 TÜBİTAK bilim fuarı

Kozan Ticaret Borsasından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret

Kozan Ticaret Borsasından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret

İnkılap İlköğretim Okulunda Senfoni Konseri
  • Ana Sayfa » Eğitim
  • 23 Ekim 2017 - 21:22:12
İnkılap  İlköğretim Okulunda Senfoni Konseri

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası(Çdso), 1900”lü yıllarda Eğitim öğretim hayatına başlayan Tarihi İnkılap ilkokulu öğrencileri ile veli ve öğretmenlere Klasik müzik konseri verdi. Okulun bahçesinde düzenlenen 20  kişiden oluşan ekibin verdiği konser öncesi,  öğrenci ile öğretmen ve velilere klasik müzik hakkında bilgi verdi ve müzik aletlerini tanıttı. Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası  sanatçılarının tanınmış şarkı türkü ve […]

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası(Çdso), 1900”lü yıllarda Eğitim öğretim hayatına başlayan Tarihi İnkılap ilkokulu öğrencileri ile veli ve öğretmenlere Klasik müzik konseri verdi.

Okulun bahçesinde düzenlenen 20  kişiden oluşan ekibin verdiği konser öncesi,  öğrenci ile öğretmen ve velilere klasik müzik hakkında bilgi verdi ve müzik aletlerini tanıttı.

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası  sanatçılarının tanınmış şarkı türkü ve ezgi ve marşlardan oluşan eserlerin sunulduğu konsere veliler ve  öğrenciler tempo tutarak birlikte söylediler.

Konserde iki öğrenci sahneye çıkarak şeflik yapıp orkestrayı yönettiler.

Orkestranın Flüt sanatçısı Nevin Apaydın; “Senfoni ortekstramız yetmiş kişiden oluşuyor fakat hepsini getirme şansımız yoktu yirmi kişilik bir ekiple geldik. Önce öğrencilere enstrümanlarımızı tanıttık, çok sesli müziğimizi tanıttık, bestecilerimizi, çok sesli kültürü sanırım Kozan’da bir ilk yaşattık. Çocuklar çok keyif aldılar, Onlara şeflik yaptırıp onlara bir ilki yaşattık. “dedi.

Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez ise  yaptığı açıklamada  ; “Kozan’da ilk defa bir merkez okulumuzda ilkokulumuza senfoni orkestrası geliyor.Biz bu anlamda eğitim öğretimin dört duvar arasında yapılmadığı fikrini savunuyoruz. Çocuklarımıza her anlamda eğitim öğretim diyoruz.”diye kaydetti.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz