Dolar : Alış : 8.4139 / Satış : 8.4290
Euro : Alış : 10.0084 / Satış : 10.0264
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA40°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İHH Yardım Vakfı Kozan Şubesi Açıldı

11 Nisan 2018 - 2.764 kez okunmuş
Ana Sayfa » Kültür Sanat»İHH Yardım Vakfı Kozan Şubesi Açıldı

İnsani Hak ve Hürriyetleri Derneği (İHH) Kozan Şube Temsilciliği düzenlenen törenle dualarla açıldı.

İlçe Temsilciliğini İlçemizin sevilen genç iş adamlarından Kılıçlar Market’in sahibi Ferhat Kılıç’ın yapmış olduğu İHH Yardım Vakfı Kozan Şubesi Tufanpaşa Mahallesi Kozan Lisesi arkasındaki yerinde açılışı gerçekleşti. Açılış programı okunan dualarla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan İHH Vakfı Kozan Şube Temsilcisi Ferhat Kılıç; “İHH insani Yardım Vakfı, bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış, savaş, tabi afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış, evsiz, yurtsuz tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere 1992 yılından bu yana çalışmaktadır. Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 1995 yılıında kurumsallaşan bu çalışmalar kısa sürede 5 kıtada 135 ülke ve bölgeye yayılmış ve Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmuştur. Çalışma ilkelerimiz hayra öncü olmak, toplumlar arasında köprü olmak, hakem olmak, mazlumun sesi olmak, sömürünün olmadığı adil bir dünyanın yeniden inşasına katkıda bulunmak, emaneti en uygun şekilde kullanmak, şeffaf olmak, markayı ya da ismi değil hizmeti öne çıkarmaktır. Din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapılmadan yardım etmektir. Vakfımız siz değerli kardeşlerimiz ile ihtiyaç sahipleri arasında hayır köprüsünü Kozan’ımızda da kurarak, kardeşlik ekseninde çalışmalarına başlamıştır. “ dedi.

İHH Yardım Vakfı Adana İl Başkanı Mahmut Eraslan’da bir selamlama konuşması yaparak derneğin faaliyet ve amaçları hakkında bilgi verdi. Eraslan İHH Kozan Şubesinin yardım ve hayırsever Kozan halkına hayırlı hizmetler vermesi temennisinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesinin kesilmesine müteakip İHH Yardım Vakfı Kozan Şubesi açıldı.

Programa Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri, AK Parti Kozan İlçe Başkanı Abdulkadir Kozan ile derneğin yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldılar.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika