Dolar : Alış : 8.4139 / Satış : 8.4290
Euro : Alış : 10.0084 / Satış : 10.0264
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Güçlü esnaf güçlü ekonomi demektir

23 Haziran 2020 - 8.708 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Güçlü esnaf güçlü ekonomi demektir

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger beraberindeki heyetle, Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak ve İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Nuh Anacık’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Samimi bir havada gerçekleşen ziyarette, esnaf ve sanatkarların genel durumu, pandemi sürecinde yaşanan ekonomik gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Esnaf ve sanatkarın ülke ve kent ekonomisinin temelini teşkil ettiğini dile getiren Birlik Başkanı Niyazi Göger, “Esnaf ve sanatkar, üretim ve istihdama katkısıyla kalkınma hamlesinin ilk basamağını oluşturur. Bu nedenle sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik istikrarın devamı için esnaf teşkilatının da güçlü olması zaruridir” dedi.

Esnaf ve sanatkarın kalkınmasının kent ekonomisinin kalkınması anlamına geldiğinin altını çizen Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, “Önceliğimiz esnaf ve sanatkarımızın kalkınmasına öncülük etmek olacak. Çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımızın gelişip, kalkınmasına aracılık edecek önemli projelerimiz var. Bunları da kamu kurum ve kuruluşları ile uyum ve işbirliği içerisinde hayata geçirmek istiyoruz” diye konuştu.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger’in nazik ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ise, esnaf ve sanatkarın ekonomiye katkısının yanı sıra  bütünleştirici, birleştirici yapısıyla da kültürümüzde önemli bir yere sahip olduğunu kaydetti. Devlet olarak her zaman esnaf ve sanatkarın yanında olduklarını belirten Kaymakam Gürçam, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da esnafın faydasına olacak her projeye destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, Kozan Kaymakamlığını ziyaretin ardından, İlçe Jandarma Komutanlığına geçerek Jandarma Komutanı Teğmen Nuh Anacık’la bir süre sohbet etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika