Dolar : Alış : 8.5446 / Satış : 8.5600
Euro : Alış : 10.0929 / Satış : 10.1111
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA40°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” Fidan Dikim Etkinliği

09 Kasım 2018 - 6.499 kez okunmuş
Ana Sayfa » Kültür Sanat»“Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” Fidan Dikim Etkinliği

Kozan’da  “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” fidan dikim etkinliği kapsamında 210 adet  fidan toprakla buluşturuldu.

Karacaoğlan Teknik ve Meslek Kız Lisesi’nde gerçekleşen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Orman İşletme Müdürü Veysel Önen; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 81 ilde 100 bin öğrencinin katılımı ile eş zamanlı olarak “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” etkinliği çerçevesinde 210 adet fidanı toprakla buluşturuyoruz. Tüm dünyada baş gösteren küresel iklim değişikliği ve kuraklığın temelinde orman ve yeşil alanların azalmasıdır. Temel amacımız bunu topluma anlatarak önemli olduğunu vurgulamak ve toplumsal bir farkındalık oluşturmaktır.”dedi.

Önen; “Ekim ayı sonu itibarı ile ilçemizde 300 bin fidan ile 2 bin kilo tohumu toprakla buluşturmanın yanı sıra ülkemiz bütçesine en az beş milyon lira aktarılması hedeflenmektedir. Bugün burada olduğu gibi tüm ihtiyacı olan ilçemizdeki diğer okullarında ağaçlandırılması yapılacaktır” dedi.

Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez; “Yaş kesen baş keser atasözümüz, medeniyetimizde ağaca ve ormana ne kadar değer verildiğini, mevcut ormanlar korunarak yeni ormanların oluşturulmasının her şeyden önce bir insanlık görevi olduğunu göstermektedir. Gelecek kuşaklara yaşanabilir, sağlıklı ve yeşil bir dünya bırakmak için herkesin en az bir ağaç dikmesini temenni ediyor, var olan ormanlarımıza da sahip çıkmaya ve korumaya davet ediyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Orman İşletme görevlileri tarafından öğrencilere dikecekleri fidanlar ve dikim aşaması hakkında bilgi verildi. Program öğretmenler ve öğrencilerin fidanları toprakla buluşturmasının ardından son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika