Dolar : Alış : 8.5446 / Satış : 8.5600
Euro : Alış : 10.0929 / Satış : 10.1111
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA40°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Elmas ve Hatice Teyze’nin Okuma Azimleri

27 Şubat 2018 - 2.610 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Elmas ve Hatice Teyze’nin Okuma Azimleri

Türkiye genelinde  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın talimatlarıyla başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” projesi kapsamında okuma yazma öğrenmek isteyen vatandaşlara Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hem merkezde hem de merkeze gelemeyecek kadar yaşlı, hasta ve engeli olan vatandaşlara evlerinde okuma yazma kursu veriliyor.

66 yaşındaki Elmas Çetin ve 67 yaşındaki Hatice Özdemir’e Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından evinde  görevlendirilen öğretmen tarafından okuma yazma kursu veriliyor

Elmas Çetin; “Zamanında okula gönderen olmadı. Vallahi bir gün telefonda konuşuyordum bacım dedi ve  eşimde televizyon izliyordu bana okuma yazma kurslarının açılacağını söylediler. Bende başvurdum. Allah razı olsun şuan okuma yazma öğreniyorum. Öğreneceğiz inşallah okumanın yaşı yok” dedi.

Hatice Özdemir; “Okumayı öğrenmek çok iyi bir şey. Gayem okumayı öğrenmek. Telefon etmeyi öğrenirsem ne mutlu bana. Herkes okusun. Bir yere varıyorsun bir minibüsün nereye gideceğini bilmiyorsun” diye konuştu.

Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili İsmail Bünyamin Akbulut ise;”Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde ülkemiz genelinde okuma yazma seferberliği başlatıldı. Seferberlik kapsamında bizde çalışmalarımızı yapıyoruz. Tanıtım çalışmalarımızı, duyurularımızı, ilanlarımızı artırarak yapıyoruz. Bu kapsamda vatandaşlarımızdan yoğun bir talep var. Bize gelen vatandaşlarımızın özellikle hastanelerde, dolmuşa binerken, telefon kullanırken yaşadıkları sıkıntılardan dolayı okuma yazma azimleri var. Biz de bu istekleri olabildiğince karşılamaya çalışıyoruz. Gerek okullarımızdan gerek ise camilerimizden ve oralardan da yer bulamaz isek vatandaşlarımızın evlerine kadar gelerek onlara okuma yazma öğretmeye çalışıyoruz.”dedi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika