Dolar : Alış : 8.4139 / Satış : 8.4290
Euro : Alış : 10.0084 / Satış : 10.0264
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA40°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eğitim Bir Sen İlçe Temsilcisi Umut Gül; “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır”

18 Eylül 2018 - 6.667 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Eğitim Bir Sen İlçe Temsilcisi Umut Gül; “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır”

Yaklaşan Eğitim Bir Sen Kozan İlçe Başkanlığı seçimleri öncesi gazetemize bir değerlendirmede bulunan Sendika Başkanı Umut Gül; “Eğitim çalışanlarımıza değer veriyoruz, bugüne kadar eğitimcilerimiz için yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Konfederasyonu Kozan İlçe Başkanı Umut Gül geçtiğimiz dört yıllık faaliyetleri hakkında gazetemiz aracılığı ile bilgi paylaşımında bulundu.

500 gibi bir sayı ile devir aldığımız sendikamız üyesi şuan 1273

2014 yılında Eğitim Bir Sen Kozan İlçe Başkanlığı görevini devir alan Gül o günlerde 500 civarında olan üye sayılarını her geçen gün biraz daha artırdıklarını ve bu rakamın 1200’leri geçtiğini ifade etti. Gül 2014 yılından bu yana yapmış oldukları hizmetler ve çalışmamalar hakkında şunları söyledi; Yeni binamıza taşındık, kadın, spor ve mevzuat komisyonlarımızı kurduk, Daima Hak’kın, haklının ve mazlumun yanında yer aldık, düşeni dost bildik. Şehitlerimize saygı, “Yetim gülerse dünya güler”, ağaç dikme bilinci, gibi birçok alanda sosyal sorumluluk projelerine imza attık. Ayrıca sendikamız tarafından konferanslar, turnuvalar, geleneksel hale getirdiğimiz bahar şenlikleri gibi kültürel ve sporaktif faaliyetler ile bilgimize bilgi birliğimize birlik kattık.” Dedi.

Başkan Gül; “15 Temmuz’da darbeye dur diyerek devletimizin ve milletimizin yanında yer aldık, meydanları vatan hainlerine bırakmadık. Şiddete, haksızlığa, uğrayan eğitim çalışanlarımızın her daim yanında yer aldık almaya da devam edeceğiz. Eğitimcilerimizin haklı oldukları her konuda savunucusu olduk. Faaliyetlerimizde kucaklayıcı ve kapsayıcı olmayı ilke edindik, sendikamızı şahsi, ideolojik ve siyasi hezeyanlara kurban etmedik. Bir olduk, beraber olduk, hep birlikte ben değil biz olduk” şeklinde konuştu.

Sendika faaliyetleri hakkında kısa başlıklar halinde bilgi veren Başkan Umut Gül; “Dünya Kadınlar Günü, konferanslar zinciri, Suriye’de Mehmetçik ve mazlum vatandaşlara  un ve gıda yardımı, çocuklara ebru sanatı, Hacivat karagöz gibi çocuklar için eğlence ve tiyatrolar, bahar şenlikleri, her yıl bin kişiye yemek organizasyonu, gelin maç yapalım kazanan dostluk olsun adlı halı saha futbol turnuvası ve aileler için eğlence ikram programı, gidilmedik köy ulaşılmadık üye bırakılmaması, yetim gülerse dünya güler projesi kapsamında ihtiyaç sahibi öğrenciler kılık kıyafet yardımı, Kızılay’a kan bağışı, voleybol turnuvası, Zeytin Dalı harekatına destek, taziye komisyonu kurulması, 15 Temmuz’daki faaliyetler, Şehit Ömer Halisdemir’in kabrinin ziyareti, aday öğretmenlerin yanında yer alma, sahur ve iftar programları, Çanakkale Ruhu ile sahada yer alma, dünya engelliler günü etkinlikleri, görevine yeni atanan eğitim çalışanlarımıza destek ve yanında yer alma, eğitimde şiddete hayır deme etkinlikleri, üyelerin mutlu günlerinde yanlarında yer alma, üyelere yönelik görevde yükselme sınavlarının açılması, anneler günü etkinliği, yönetici sınavlarına hazırlık amacıyla müdür ve müdür yardımcılarına hazırlanan kitaplarının dağıtılması ve sınavın Adana’dan Kozan’a alınması, üyemiz olsun olmasın iyi örneklerin farkında olma, işyeri temsilcileri eğitiminin gerçekleştirilmesi, tüm eğitim çalışanları ve okullara yeni eğitim öğretim yılı başında hayırlı olsun temennisi ve çiçek gönderilmesi, okul panolarının güncellenmesi, üyelere promosyon ve çeşitli hediyelerin dağıtılması, Kozan Spora destek, çeşitli mitingler, Yeni Kapı Mitinginde yer alma, ağaç dikme ve üye artırma çalışmaları gibi faaliyetlerimiz başlıca çalışmalarımız arasında yer almaktadır” diye ifade etti.

Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Umut Gül geçtiğimiz günlerde 4 yıllık çalışma ve faaliyetlerinin yer aldıkları bir bülten hazırladı. Bültenin ilk sayısında Eğitim Bir Sen Kozan İlçe Temsilciliğinin geçtiğimiz dört yıllık faaliyetleri hakkında bilgi veriliyor.

Başkan Gül konuşmalarının sonunda 6 Ekim tarihinde gerçekleşecek olan sendika başkanlığı seçiminde oy verecek üyelerin sağ duyu ile oylarını kullanmaları ve Eğitim Bir Sen Kozan İlçe Başkanlığı’nın son dört yıllık faaliyetlerini ve bundan sonra yapacakları projeleri de göz önüne almalarını temenni etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika