Kozan İlçe Jandarma Komutanlığında yangın

Kozan İlçe Jandarma Komutanlığında yangın

Kozan mazbatasını aldı

Kozan mazbatasını aldı

Okul Çevresinde Havaya Ateş Eden İki Kişi Gözaltına Alındı

Okul Çevresinde Havaya Ateş Eden İki Kişi Gözaltına Alındı

Adana’da kayıp şahıs Ormanda bulundu

Adana’da kayıp şahıs Ormanda bulundu

Çakıroğlu, Kozan’da dualarla anıldı

Çakıroğlu, Kozan’da dualarla anıldı

Dilenmeye Gitmeyen Epilepsi Hastasını Dövüp Kollarını Kırdılar
 • Ana Sayfa » Asayiş
 • 15 Eylül 2017 - 15:30:49
Dilenmeye Gitmeyen Epilepsi Hastasını Dövüp Kollarını Kırdılar

Kozan’da  Epilepsi hastası adamı dilenmeye gitmiyor diye sopa ile dövüp kollarını kırdılar. Alınan bilgiye göre 10 senedir epilepsi hastası olan engelli Ali Durmuş(34) 8 senedir Bayram Y.tarafından İstanbul’a götürüp dilendirilmeye başlandı. Geçtiğimiz Pazar günü Bayram Y.dilenmeye gitmeyeceğini söylemesine rağmen dilenmeye gideceksin diyerek Ali Duruş’u aracında bulundurduğu sopa ile dövüp parmak ve kollarını kırdı. Ali Durmuş […]

Kozan’da  Epilepsi hastası adamı dilenmeye gitmiyor diye sopa ile dövüp kollarını kırdılar.

Alınan bilgiye göre 10 senedir epilepsi hastası olan engelli Ali Durmuş(34) 8 senedir Bayram Y.tarafından İstanbul’a götürüp dilendirilmeye başlandı. Geçtiğimiz Pazar günü Bayram Y.dilenmeye gitmeyeceğini söylemesine rağmen dilenmeye gideceksin diyerek Ali Duruş’u aracında bulundurduğu sopa ile dövüp parmak ve kollarını kırdı.

Ali Durmuş Cumhuriyet savcılığına müracaatta bulunarak Bayram Y.’den şikayetçi oldu.

Ali Durmuş yaptığı açıklamada; “Beni Bayram Y.isminde bir kişi dilenmeye gitmediğim için beni döverek kollarımı ve parmaklarımı kırdı.Daha önce 8 sene bunlar beni zorla dilenmeye götürdüler genellikle İstanbul’un Pendik ilçesine gider orada dilenirdik. Şimdide tekrardan götürmek istedi. Gitmediğimi için beni tutup dövdü.”dedi.

Daha önce dört defa şikayetçi olduğunu söyleyen Durmuş; “Bana şikayetlerimden vazgeçmemi söylediler. Şikâyetlerinden vaz geç seninle dilenmeye gidelim sende para kaza bizde kazanalım dediler. Bende ben artık dilenmeye gitmem dedim sana biraz para verelim hayatın kurtulur dediler. Benim için İstanbul hayatı bitti dedim. Öyle diyince Bayram Y.araçla gelip arkamdan vurdu. Arabasında her zaman bulundurduğu bir sopası vardı. O sopa ile beni dövüp parmaklarımı ve kollarımı kırdı. Bunlar bana her türlü kötülüğü yapabilirler. Adamlar öldürürüz diyerekten tehdit ediyorlar. Anneni kız kardeşini öldürürüz diyorlar. Kız kardeşim zihinsel engelli ve epilepsi hastası. Bende 10 senedir Epilepsi hastasıyım ve ellerimden mağdurum. Annem 74 yaşında birde kız kardeşim o da zihinsel engelli üçümüz beraber yaşıyoruz.”diye konuştu.

Durmuş; “Beni dövdükten sonra doktora gittik kollarımın kırık olduğunu orada öğrendim. Bende Cumhuriyet başsavcılığına şikayette bulundum. Ben artık bu gibi insanlardan sürekli dayak yemek mecburiyetinde değilim lütfen buna bir son verilmesini istiyorum. Cumhurbaşkanımdan, Başbakanımdan yardım istiyorum. “Şeklinde konuştu.

 • Etiketler
 • Yorumla
 • Yorumlar
  • Anonim
  • 22 Eylül 2017 - 15:40:25
  • geçmiş olst

KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz