Dolar : Alış : 8.5099 / Satış : 8.5252
Euro : Alış : 10.0483 / Satış : 10.0664
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dağlı Kozan Basını İle Bir Araya Geldi

16 Eylül 2019 - 1.117 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Dağlı Kozan Basını İle Bir Araya Geldi

Kozan’ın sevilen iş adamlarından Fatin Dağlı ilçedeki yerel basın ve ulusal ajans temsilcisi muhabirler ile bir araya geldi.

Edem Pastanesi’nde düzenlenen sabah kahvaltı programında konuşan Dağlı programa katılan basın mensuplarına ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederek gündeme dair değerlendirmede bulundu.

Kozan’da işsizliğin hat safhada olduğunu ifade eden İş Adamı Fatin Dağlı; “İlçemizde işsizlik almış başını gidiyor. Bugün iş kurdan yüz kişi alınacak denildiği zaman 3000 kişi bu iş için başvuru yapıyorsa bence burada üzülecek durumdayız. Kozan’da iş adamlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerinin, bürokrat ve basının sürekli iç içe olması ve birlik beraberlik içerisinde hareket etmesi lazım. Orada burada şu bürokrat ile fotoğraf çekildim demekle bir şey olmuyor. Fotoğraf çekilmekle bir yere gelinseydi ben kimlerle fotoğraf çekildim” dedi.

Kozanlının birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerektiğine değinen ve Kozan Organize Sanayi Bölgesinin gelişmediğini de ifade eden Dağlı; “Maalesef Kozan’da birlik ve beraberlik göremiyorum. Bir iş adamı iflas etmiş diye birileri seviniyorsa eğer o memleketten bir şey olmaz. Halbu ki üzülecek bir durum. Yine Kozan Organize Sanayi Bölgemize önemli bir yatırım yapılmıyor maalesef. Organize Sanayi Bölgemizde insanlar hayvan otlatıyorlar.  Bazı insanlar orada eskiden mezar olduğunu söylüyorlardı acaba doğru mu? Oraya kim temel attıysa ya kaçıyor ya iflas ediyor o yüzden Organize Sanayi Bölgemize yatırım yapılması için bir çözüm arayışı olmalı. Şunu unutmayalım bir memlekette üretim yoksa, iş sahası yoksa o memlekette gençler elbette suça teşvik olurlar, kolay yoldan para kazanmaya özenirler. Bu yüzden önce ilçemizde işsizliği çözmemiz lazım. Yine devletimizin ihtiyaç sahibi insanlara yapmış olduğu bazı yardımlar da istismar ediliyor. Ben bugün iş yerimde üç torba çimentoyu indirecek adam bulamıyorum. Yine kıymetli ablam maşallah üzerinde kuyumcu dükkanı taşıyor ama maalesef birilerinin selamıyla iş kura gelmiş iş arıyor ise bu gidişatta bir terslik var” diye kaydetti.

Sivil Toplum Kuruluşlarının birçoğunun laylay lom faaliyette bulunduğunu ifade eden Dağlı; “Maalesef sivil toplum kuruluşlarımızın bir çoğu lay lay lom şeklinde faaliyet gösteriyorlar. Bir sivil toplum kuruluşu bence basını il, iş adamı ile, yatırımcısı ile, siyasetçisi ile sürekli olarak istişarede bulunmalı ve bölgenin sorunlarını yetkili mevkiler ile paylaşmalıdır.” Şeklinde konuştu.

Dağlı konuşmalarının sonunda 20 Eylül Cuma günü Saimbeyli Caddesi üzeri Kozan Lisesi Civarı No:107/C adresindeki oğlu Talip Dağlı’nın saat:15:00’daki mimarlık bürosunun açılışına da basın mensupları aracılığı ile tüm hemşerilerini davet etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika