Dolar : Alış : 8.5604 / Satış : 8.5758
Euro : Alış : 10.0896 / Satış : 10.1077
HAVA DURUMU
hava durumu

ADANA37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1539 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP’li Heyet Kozan’da Şehit Aileleri ve Şehitlikleri ziyaret etti

06 Mart 2018 - 2.401 kez okunmuş
Ana Sayfa » SİYASET»CHP’li Heyet Kozan’da Şehit Aileleri ve Şehitlikleri ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, beraberinde CHP’li kadın milletvekillerinden oluşan bir heyetle Kozan’da bir takım ziyaretlerde bulundu. CHP Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu ve yönetiminin gün boyunca eşlik ettiği programda CHP’li heyet terörle mücadele sırasında şehit olan asker ve polis ailelerini evlerinde ziyaret etti. İlgezdi ve beraberindeki heyet daha sonra Kozan Şehitliğini ziyaret ederek yurdun çeşitli yerlerinde şehit düşen asker ve polislerin şehitliklerini ziyaret ederek dua ettiler.

CHP’li heyet sırasıyla şehit Uzman Çavuş Uğur Şahin’in, Şehit Uzman Çavuş Bülent Alp’in, Şehit Uzman Çavuş Halis Koca’nın, şehit polis memurları Bircan İlhanlı, Tekin Kuru ve Ercan Günay’ın aileleri ile DSİ’de memur olarak çalışırken Afrin’e mühimmat götürürken şehit olan Mahmut Pakyürek’in, Ceyhan, Kozan ve İmamoğlu ilçelerinde yaşayan ailelerini ziyaret ettiler.

CHP Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi; ““Bizler ne yaparsak yapalım, şehit ailelerinin evlat hasretiyle geçirdiği bir dakikayı bile telafi edemeyiz. Ancak evlatlarını yüreklerinin en özel yerinde taşıyan şehit ailelerinin sorunlarını çözmek bizim öncelikle vicdani görevimiz” dedi.

İlgezdi; “Adana, terör ateşinin içimizi en fazla yaktığı illerimizin başında geliyor. 1984’ten günümüze, terörle mücadele esnasında, 450’ye yakın Adanalı evladımızı kaybettik. Yüzlerce gazimiz var. Biz ne dersek diyelim, ateş düştüğü yeri yakıyor. Biliyoruz ki, yüreği evlat hasretiyle yanan ailelerimizin, oğullarından ayrı geçirdiği bir dakikayı bile telafi edemeyiz. Şehit ve gazilerimiz için bugüne kadar yapılan hizmetler, evlatlarımızın göstermiş olduğu kahramanlık ve fedakârlığın yerini, elbette, tutamaz. Ancak evlatlarımızın aziz hatıralarına ve bizlere emanet ettikleri ailelerine hak ettikleri değeri vermek bizlerin görevi ve sorumluluğu” şeklinde konuştu.

İlgezdi ve beraberindeki heyet CHP Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu ve yönetimini de başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ettiler.

CHP’li heyetin Kozan’daki şehit aileleri ve şehitlik ziyaretlerine Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, İstanbul Milletvekilleri Sibel Özdemir ve Selina Doğan, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ve CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse ve CHP Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu ile ilçe yönetimi eşlik ettiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika